Achizitie Noua, Mitsubishi Lancer 2008 , 2.0 Did

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Octav28
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 05, 2018 7:14 pm

Mesaj de Octav28 » Lun Mar 05, 2018 7:41 pm

Salut Baieti !! acum o saptamana mi-am luat un Lancer 2008 , 2.0DiD si am nevoie de ceva sfaturi , tin sa precizez ca sunt si incepator (de curand am luat permisul , fiind prima mea masina) De exemplu cand ar trebui schimbate si cu ce fel de lichide mai exact : lichid cutie viteze , lichid servo , lichid frana . franele ar trebui aerisite ? frana de mana nu prea tine asa bine din cate am vazut , schimbul de ulei a fost facut in urma cu 6-7000 km (cand ar trebui facut?) , + alte multe treburi care ar trebui facute la o masina second si care eu nu le stiu ! multumesc mult , astept raspunsuri !

Avatar utilizator
M_T
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 05, 2011 3:58 pm

Mesaj de M_T » Mar Mar 06, 2018 2:59 pm

Salut, nu sunt un expert, dar sa fiu in locul tau as verifica (sper sa nu fie cazul) numarul de kilometri reali si in functie de asta as consulta manualul de utilizator unde ai detalii despre lichide si altele. Intervalul de service este in cartea service si ce anume recomanda producatorul sa se verifice si/sau inlocuiasca in functie de numarul de km. Personal am un diesel 1,8 si la el intervalul de schimb este la 15000km sau 1 an.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori