Campanie De Rechemare

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
PIRI
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 12:16 pm

Mesaj de PIRI » Mie Mai 18, 2016 9:19 pm

Azi am primit o Notificare de la M CAR TRADING ,de rechemare in service.A-ti primit si voi , ceilalti pesesori de Clasic fabricat in 2007 ?
Fişiere ataşate

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
pytu_mon
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 05, 2010 2:02 am
Contact:

Mesaj de pytu_mon » Mie Mai 18, 2016 10:20 pm

Inclusiv 2008

Avatar utilizator
testos
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Apr 18, 2012 6:34 pm

Mesaj de testos » Joi Mai 19, 2016 12:48 pm

@pytu_mon

Stii dintr-o sursa sigura ca si masinile fabricate in 2008 sunt afectate de aceasta problema?


Avatar utilizator
dannybdb
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 14, 2013 2:55 pm

Mesaj de dannybdb » Joi Mai 19, 2016 2:08 pm

Salut,
Eu am fost informat de aceasta rechemare mergand intamplator la reprezentanta pentru alta problema . Notificarea o primeste primul proprietar sau cel putin asta mi s-a spus mie.
Daca nu sunteti primul proprietar va recomand sa sunati la reprezentata pentru confirmarea rechemarii.

Avatar utilizator
razvante
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 01, 2011 5:14 am

Mesaj de razvante » Joi Mai 19, 2016 8:33 pm

Nu merge pdf-ul. Despre ce este vorba in rechemare. Eu sunt al doilea proprietar, macar sa stiu daca merita efortul.

Avatar utilizator
PIRI
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 12:16 pm

Mesaj de PIRI » Joi Mai 19, 2016 9:01 pm

Este vorba de schimbarea modulului de airbag pasager.S-ar putea sa existe componente care pot rani pasagerul in cazul unei declansari a acestuia.
Azi am fost la service si mi s-a spus ca dureaza operatiunea o zi intreaga,deoarece rebuie data jos consola.

Avatar utilizator
testos
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Apr 18, 2012 6:34 pm

Mesaj de testos » Vin Mai 20, 2016 8:15 am

Din cate am vazut, plansa de bord la Mitsubishi Lancer Classic este din doua bucati: partea superioara (partea de deasupra ceasurilor de bord, respectiv partea cu decupajul pentru airbag pasager, adica partea mai moale a bordului) si cea inferioara (tot ce inseamna plastic tare). Daca trebuie dat jos bordul in service pentru a schimba airbagul pasager, ma gandesc cu groaza cum va suna bordul apoi, avand in vedere cheful de munca si daruirea mecanicilor... Ma gandesc ca demontand partea superioara a bordului si scoatand torpedoul, se creeaza suficient spatiu pentru a scoate modulul de airbag pasager. Asta in masura in care partea superioara nu are prinderi de partea inferioara in partea dinspre parbriz, caz in care trebuie demontat tot bordul.

Am pus aici link-ul cu desfacerea plansei de bord (pentru alta problema), dar operatiunea e in mare parte aceeasi si am sa atasez o imagine cu componentele plansei de bord. Poate vede cineva o solutie mai rapida si care sa nu includa riscul aparitiei de greieri in bord.
Fişiere ataşate
plansa_bord_Mitsubishi_Lancer_Classic.jpg
plansa_bord_Mitsubishi_Lancer_Classic.jpg (273.32 KiB) Vizualizat de 6981 ori

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Vin Mai 20, 2016 4:45 pm

Am intrebat la reprezenata la Cluj, si seria mea de sasiu NU are rechemare. Eu am 2.0 DiD din 2008, si ma gandesc ca e valabil pentru toate aceste modele (inclusiv cele pe benzina).

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Vin Mai 20, 2016 5:01 pm

Campnia asta nu se refera la noul lancer ci la lancer classic din cate am vazut si bazandu-ma pe seriile masinilor.

Avatar utilizator
pytu_mon
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 05, 2010 2:02 am
Contact:

Mesaj de pytu_mon » Sâm Mai 21, 2016 5:59 pm

QUOTE (testos @ May 19 2016, 10:48 AM) @pytu_mon

Stii dintr-o sursa sigura ca si masinile fabricate in 2008 sunt afectate de aceasta problema?
A mea e din 2008 si am primit notificarea

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori