Vreau Să-mi Cumpăr Pinin 1.8

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
fmfmfmfm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 27, 2016 11:03 pm

Mesaj de fmfmfmfm » Mie Ian 27, 2016 11:35 pm

Salut. După ce am avut mai multe turisme, am avut ca unică mașină un 4X4 vreo 6 ani, după care am zis să trec din nou la turism.
Am trecut la turism, însă m-am lămurit că am nevoie și de 4X4, așa că cel mai bine e să le ai pe amândouă.
Deci vreau să-mi iau ca a doua mașină pentru ieșiri în natură un Pinin 1.8 (spre asta înclin cel mai mult) în trei uși sau un Suzuki Jimny (nu vreau off-road extrem).
La Jimny m-am speriat puțin după ce am văzut vreo 2 bucăți făcute "țiplă" de vânzători, unul prin schimbarea caroseriei, altul prin înlocuirea unei bucăți de șasiu cu suduri și vopsite, "fără gram de rugină" dupa 15 ani.
La Pinin, care e puțin diferit, în sensul că e mai de șosea, dar merge și în natură, am văzut că sunt aduse de afară chiar și la 2600E la care se adaugă taxa.
Credeți că sunt verosimili kilometrii la acestea între 100-170.000km sau se mânăresc și la ele?
Cu întreținerea, înțeleg că e ceva mai scumpă, dar vreau păreri de la cei care au mașinile sau le cunosc.

Buget 3-3500E.
Mulțumesc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori