Fara Vlaga

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Lun Dec 28, 2015 11:49 am

Daca se pot schimba separat, eu zic sa schimbi de noua doar supapa si radiatorul egr sa il lasi pe cel de acum sau, in cel mai rau caz sa il schimbi cu unul second. Asa cum a spus si dluci supapa este cea care face probleme. Ma gandesc acum ca radiatorul egr poate ar putea sa fie curatat la fel ca si egr...din cate l-am vazut eu pe cel schimbat, acesta nu era foarte imbacsit si nici nu avea orificii fff mici sau ceva site care sa zici ca s-ar fi colmatat... Aceasta este doar o idee care poate fi avuta in vedere...zic

Ca si costuri, la reprezentanta manopera a fost 370 ron (si tot 2 zie a durat distractia)...deci nu e mare diferenta...diferenta este la costul pieselor.

Avatar utilizator
sarsa
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 10, 2015 11:23 am

Mesaj de sarsa » Lun Dec 28, 2015 10:46 pm

Dluci, sa inteleg ca merge sa schimb doar capsula de la radiatorul EGR? cei de la reprezentanta au zis ca nu se poate schimba doar capsula cind am intrebat, mi-au zis ca trebuie inlocit tot radiatorul. Deci domniile lor umbla cu cioara vopsita, foarte frumos.....

Avatar utilizator
dluci
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 24, 2014 10:55 pm

Mesaj de dluci » Mar Dec 29, 2015 4:03 pm

QUOTE (sarsa @ Dec 28 2015, 10:46 PM) Dluci, sa inteleg ca merge sa schimb doar capsula de la radiatorul EGR? cei de la reprezentanta au zis ca nu se poate schimba doar capsula cind am intrebat, mi-au zis ca trebuie inlocit tot radiatorul. Deci domniile lor umbla cu cioara vopsita, foarte frumos.....

Salut,

De mers sigur merge, doar sa o gasesti, sa fie de aceasi lungime diametru modalitate de prindere, posibil ca la Mitsubishi sa nu fie piesa de schimb. Stiu caz concret (actuator turbo) raspuns in scris ca la Mitsubishi vine doar cu turbo, de aici stiu si pretul la un turbo nou, la VW vine si separat.

Mergi la un magazin de piese le dai codul de mai sus de racitor, e codul de pe piesa mea, sa vada daca poate sa iti duca actuatorul. Daca nu, atunci doar piesa in sine. Mitsubishi ar trebui sa lucreze si cu piesele clientului, cel putin mie asa mi-au spus verbal.

Ce e si mai curios e ca pe actuatorul de la gaze EGR nu are nici un cod de VW, deci mai mult ca sigur ca nu o gasesti decat in dezmembrari.

Incearca nu ai ce pierde.


Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori