se pot ridica geamurile automat cand se incuie masina?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Mar Iul 22, 2008 10:27 am

Inchidere geamurilor prin tinerea apasata a butonului Lock ar trebuii sa mearga la toate variantele indiferent ca are sau nu alarma,am vazut asta pe un invite fara alarma,deci daca merge pe invite,pe versiunile mai scumpe sigur merge si teoretic ar trebuii sa mearga si pe inform.

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Mar Iul 22, 2008 10:44 am

Corect, am verificat pe manual si scrie de aceasta facilitate la "Sistemul de acces fara cheie"... adica atunci cand apesi pe butonul de descuiere in loc sa bagi cheia in broasca usii... ceea ce au toate de la Invite in sus. La Instyle cred este montat "Sistemul de utilizare fara cheie", adica atunci cand vii si te urci in masina fara sa mai apesi nimic.

Avatar utilizator
Raven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 01, 2008 8:46 pm

Mesaj de Raven » Mar Iul 22, 2008 11:34 am

diablo_666 are dreptate. Cine are manualul, fie si in format electronic, va vedea ca exista aceasta posibilitate, chiar si pe modelul de cheie de pe Invite, mai "banal".

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Mar Iul 22, 2008 3:47 pm

QUOTE (Raven)diablo_666 are dreptate. Cine are manualul, fie si in format electronic, va vedea ca exista aceasta posibilitate, chiar si pe modelul de cheie de pe Invite, mai "banal".

Eu am invite si mergea sa inchid tinand apasat LOCK si inainte de a pune alarma si dupa ...

Cum fcem insa sa se inchida automat cand apasam doar LOCK si uitam de ele ca is coborate?

Avatar utilizator
Raven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 01, 2008 8:46 pm

Mesaj de Raven » Mar Iul 22, 2008 4:13 pm

Aaa, te referi sa nu trebuiasca sa-ti bati tu capul, sa-ti aduci aminte ca ai geamul coborat.. Pai, scuza-ma, dar aici s-ar potrivi cel mai bine vorba cu "muieti-s posmagii". Chiar asa, nici o grija, nu ai, pentru masina asta? La naiba, oi fi eu comod, dar nici chiar asa..

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mar Iul 22, 2008 4:29 pm

La Instyle se poate seta din MMCS ca la a doua apasare (un pic mai lunga) a butonului de pe telecomanda sa se inchida. respectiv deschida geamurile. La deschidere se deschid geamurile care au fost inchise prin acest sistem ultima data.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Iul 22, 2008 6:17 pm

Am incercat de fata cu un reprezentant vanzari, functia aceasta cu actionarea geamurilor pe un invite 1,8 , si nu a functionat .
Sigur merge pe invite ?

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Mar Iul 22, 2008 7:09 pm

QUOTE (BUGHY)Am incercat de fata cu un reprezentant vanzari, functia aceasta cu actionarea geamurilor pe un invite 1,8 , si nu a functionat .
Sigur merge pe invite ?

Pai si mie tot un reprezentat vinzari mi-a aratat chestia asta pe un invite,a apasat 1 data scurt pe lock s-au blocat usile,dupa care a tinut apasat pe butonu de lock si s-au ridicat geamurile,l-am intrebat daca se ridica automat 1 data ce sint blocate usile si a zis ca nu,ca tre tinut apasat butonu sa se ridice.
L-am mai intrebat daca tii apasat butonu de unlock se coboara geamurile ?(asa era la un opel vectra C,ce l-am avut) si a zis ca nu si am incercat si intradevar nu merge.
Deci sa ridici geamurile tinind apasat butonu de lock,merge sigur pe invite.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Iul 22, 2008 8:35 pm

Ok, mersi !
Am inteles acum ce a gresit tipul .
El nu blocase usile si pe urma sa tina apasat pe lock . Pur si simplu lasa geamul jos , trantea portiera si tinea apasat pe lock .
Eu am sustinut ca functioneaza si pe invite ( citisem aici dar nu mai stiam exact cum ) dar el nu , nu merge ...
"Ti-am spus ca e popa ! Tu nu , batman , batman.... " :-)

Avatar utilizator
Raven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 01, 2008 8:46 pm

Mesaj de Raven » Mar Iul 22, 2008 11:20 pm

Citi?i ce scrie diablo_666 sau eu, dac? nu citi?i manualul. S-ar elimina toate p?rerile astea multe, inutile, incorecte ?i care fac mai mult r?u.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori