Unitate Audio Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
mfdunhill
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 22, 2008 8:43 pm

Mesaj de mfdunhill » Lun Noi 17, 2014 10:17 am

salutare,

imi poate spune cineva cum se poate demonta unitatea audio de la un lancer. Nu este varianta Rockford! De ceva timp in boxele de pe partea stanga nu se mai aude cand folosesc telefonul sau ascult cd. Pe radio totul este ok si ma gandesc de la trepidatii sa nu fie de la vreun contact.

multam

Avatar utilizator
pasek
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 25, 2010 9:13 pm

Mesaj de pasek » Lun Noi 17, 2014 8:28 pm

Salut. Este un tutorial pe youtube, este foarte simplu si nu iti ia mai mult de trei minute.

Avatar utilizator
mfdunhill
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 22, 2008 8:43 pm

Mesaj de mfdunhill » Mar Noi 18, 2014 11:10 am

super, am vazut acum. chiar este f usor!

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Noi 18, 2014 5:23 pm

Nu stiu daca este vorba de vreun contact...
E de la unitate... am experimentat si eu problema asta, exact ca a ta. OK pe radio, probleme pe CD, culmea parca tot pe stanga.
Din fericire masina era in garantie si s-a schimbat unitatea.

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Mar Noi 18, 2014 10:48 pm

QUOTE (Malakai @ Nov 18 2014, 06:23 PM) Nu stiu daca este vorba de vreun contact...
E de la unitate... am experimentat si eu problema asta, exact ca a ta. OK pe radio, probleme pe CD, culmea parca tot pe stanga.
Din fericire masina era in garantie si s-a schimbat unitatea.
subscriu si eu la problema cu unitatea doar ca la mine "nu se auzea pe stanga si sarea cd-ul" am schimbat si eu unitatea pe garantie

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Mar Noi 18, 2014 11:00 pm

Vreau si eu sa va intreb, pe handsfree, interlocutorul se aude in toate difuzoarele masinii sau doar in cele de pe dreapta. Nu am probleme la redarea cd-urilor sau radio dar in cazul meu de noua, interlocutorul s-a auzit doar pe partea dreapta.

Avatar utilizator
pasek
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 25, 2010 9:13 pm

Mesaj de pasek » Mie Noi 19, 2014 9:18 am

Si la mine se aude doar in dreapta hands free-ul. Apropo de unitatea CD, cea stock este la fel cu cea de la echiparea Rockford Fosgate? Adica difera doar faptul ca RF are 6 CD, in rest puterea si iesirile sint aceleasi?
A schimbat cineva doar difuzoarele din portiere pe sistemul stock? Daca da, a avut vreun efect, s-a imbunatatit simtitor calitatea sunetului? Mentionez ca ma intereseaza calitatea sunetului si nu volumul.

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Vin Ian 16, 2015 9:58 am

La RF se aude doar in dreapta atunci cand cand apelezi pe cineva sau esti apelat.

Avatar utilizator
alecs.utzul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 30, 2015 7:33 pm

Mesaj de alecs.utzul » Vin Dec 11, 2015 11:01 am

Am si eu problema asta. Adica, pe radio se aude foarte ok, iar cand bag cdul nu se aude decat pe o singura parte. A gasit cineva rezolvare pentru aceasta problema?

Avatar utilizator
mfdunhill
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 22, 2008 8:43 pm

Mesaj de mfdunhill » Vin Dec 11, 2015 11:24 am

QUOTE (alecs.utzul @ Dec 11 2015, 12:01 PM) Am si eu problema asta. Adica, pe radio se aude foarte ok, iar cand bag cdul nu se aude decat pe o singura parte. A gasit cineva rezolvare pentru aceasta problema?


salut, trebuie sa scoti unitatea audio si sa cureti mufa de conectare [nu alimentarea ] cu spray pentru contacte. la mine a functionat

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori