Trece Sau Nu Trece Rar-ul?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Dum Sep 07, 2014 1:15 pm

Salut,

Am fost zilele astea in bucuresti sa vad un Lancer, de care am ramas foarte incantat. La M-Car a trecut si testul electric si mecanic impecabil; masina se misca si arata foarte bine (exceptand niste mici zgarieturi), asa ca am ramas sa batem palma. Doar ca pe drum spre casa, am rumegat mai bine informatiile, si mi-am dat seama ca desi "dau 100 de lei" la RAR, pot sa raman fara talon daca ma opreste politia; asta pentru ca:

a. pe fata are xenon, insa fara lupa (plus ca-s prafuite un pic pe interior) - alea i-am zis ca nu le accept din respect pentru ceilalti soferi care probabil nu poarta ochelari de soare noaptea. Si la aia care poarta oricum li se reflecta din "lănțoc" pe sub ochelari, deci tot ii bai.

b. stopuri spate aftermarket. Aici as avea nevoie de cunostintele dvs. nu stiu in ce masura sunt legale (citind legislatia as zice ca nu). Vorbim despre cele din imagine:



Pe spate as putea sa le pun inapoi pe cele originale si astea sa le vand. Insa pe fata ma tem ca trebuie schimbate cu totul farurile mai ales daca n-o sa le pot curata pe astea de acum cand trec inapoi la halogen.

Ce ma sfatuiti sa fac?

Multumesc.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Dum Sep 07, 2014 5:26 pm

salut!
din cate stiu eu poti reveni la halogene fara sa schimbi farurile sau le poti duce la reconditionat(aici iti poti pune si lupe eu am primit in bucuresti o oferta cu 700lei sa mi se puna lupe si xenon) pentru a le scoate praful sau ce spuneai tu ca au(nu pot sa garantez ca va dura mult pana se vor face la fel )
iar cu stopurile nu vei avea probleme iar daca vrei sa le vinzi vei gasi usor cumparator(interesat de asemenea stopuri sunt si eu)
poate curand o sa ne prezinti si noua masina ta:D
drum bun , cu respect cojack

Avatar utilizator
pytu_mon
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 05, 2010 2:02 am
Contact:

Mesaj de pytu_mon » Mar Sep 09, 2014 8:31 am

Salut, la RAR, din ce stiu se face doar autentificarea, problema ar fi la ITP.
Bafta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori