Priza Aer Capota +laterale

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Nedelea Mihai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 12, 2013 1:09 pm

Mesaj de Nedelea Mihai » Dum Mar 16, 2014 8:33 pm

Dupa cum spune si titlul (Priza aer capota +Priza aer laterale) de unde a-si putea cumpara prize de aer la un lancer pt capota si pt laterale ..asa cum are evo x
le-as face eu dar nu am ideee cum sa fac modelul daca cineva stie ceva de genu ..poze ,video plz
De taiat nui greu sa-ti tai capota dar na-si vrea sa stric capota degeaba fara sa am acele prize:))
niste poze cum a-si vrea sa fac
http://www.sgevoclub.com/carbonrevo-f48 ... 25130.html
daca fac gaurile pe capota ,pe laterale si pe dedesupt pun o plasa de plastic ca si la grila oare cum ar arata .da pe capota sa nu aiba acele dungi si modificari ,asa simplu cum ii din fabrica capota

mersi

Avatar utilizator
smos
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 15, 2013 9:30 am

Mesaj de smos » Lun Mar 17, 2014 9:51 am

Eu mi-am luat una sa din state de pe Evoxforums asta-vara(doar priza centrala) de la un user ce si-a facut upgrade la una carbon.Sunt si pe ebay la 200-300$ + transport.Sa stii ca nu e asa usor de pus pe capota...are niste prinderi(suruburi) care vin prinse in niste gauri pe care capota de evo le are; finisat margini dupa ce ai taiat pentru aspect si durabilitate(rugina).Eu inca caut pe cineva sa o montez...

Avatar utilizator
Nedelea Mihai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 12, 2013 1:09 pm

Mesaj de Nedelea Mihai » Lun Mar 17, 2014 4:36 pm

mersi de info
Asta este problema ca eu nu sunt in state si nici nu am pe nimeni pe acolo sa trimita si destul de scump ) 200.300$ zic eu
mersi ! alte pareri ? rezolvari... probleme ?

Avatar utilizator
smos
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 15, 2013 9:30 am

Mesaj de smos » Mar Mar 18, 2014 9:37 am

Ai mai putea sa incerci si pe forumul evo din germania, am gasit si acolo dar o daduse cu cateva zile inainte....deasemenea pe ebay uk mai sunt la dezmembrari de evo-uri...dar se dau foarte rapid...

Avatar utilizator
Nedelea Mihai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 12, 2013 1:09 pm

Mesaj de Nedelea Mihai » Joi Mar 20, 2014 4:15 pm

M-am mai gandit sa iau o priza de capota de pe un peugeot 206 are 2 si le modific un pic cu fibra de sticla in asa fel incat sa arete ok ce zici ?
sau ce masini mai au prize pe capota ca se le pot lua de pe una si pune pe alta cu mici modificari sa arete ok si pe lancer

Avatar utilizator
smos
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 15, 2013 9:30 am

Mesaj de smos » Vin Mar 21, 2014 9:50 am

Din cate m-am interesat eu pe la diferiti "meseriasi", este destul de greu sa adaptezi o priza de aer, destinata initial altei masini, si nu ma refer la partea de aspect ci la partea de montaj ce implica taiere, sudura, indoire, chituire, si in final vopsire totala a capotei, asta daca o vrei functionala.Daca te intereseaza doar partea de aspect, design, te sfatuiesc sa iti cumperi una "mai" universala ca ASTA

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori