2010 Mitsubishi Asx 1.6 117cp 2wd Invite Granite Brown

Prezinta-ti ASX-ul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
rudibedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 12, 2010 5:47 pm

Mesaj de rudibedy » Vin Noi 26, 2010 2:54 pm

Salutare lume

Am facut comanda de un Mitsubishi ASX 1.6 AS&G Invite culoare Granite Brown, sper sa vina saptamana viitoare. Cand o sa il primesc promit sa pun poze
Pana atunci vroiam sa intreb daca si-a mai luat cineva culoarea asta si daca poate pune o poza , pana acum nu am vazut decat poze profesionale si dupa cum stiti arata altfel.
Apropo de alarma, si-a pus cineva? Mi-e sa nu se buleasca ceva daca pun alarma third-party pe ea, insa daca nu pun, creste simtitor pretul CASCO.
Unde v-ati facut casco pentru ASX? Si cam cat va costat? Eu am gasit mai ieftin la ASTRA.

multam
Rudi

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Vin Noi 26, 2010 3:28 pm

Bun venit in comunitate Rudi!
asteptare usoara. pt nelamuririle tale poti consulta topicurile celorlalti posesori
de ASX.. sunt convins ca vei gasi raspuns la ele (mai putin pe cea legata de culoare)

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Vin Noi 26, 2010 3:47 pm

Se pare ca la importator exista o alarma OEM cu actionare direct de pe cheie, la aproximativ 500ron.

Sa te feresti de Astra...

Bine ai venit si asteptare usoara!

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Vin Noi 26, 2010 4:53 pm

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea la maxim. Asta o sa fie cea mai grea saptamana

Avatar utilizator
palatin
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Sep 11, 2010 2:00 pm
Contact:

Mesaj de palatin » Vin Noi 26, 2010 10:35 pm

Bine ai venit intre noi......sa ai noroc de masina si sa te bucuri de ea!
Casco am facut la Groupama....la valoarea masinii de 19300 eur mi-a iesit prima anuala de 700 eur ,adica 270 lei /luna,fara franciza,cu asigurarea valorii de nou la dauna totala pe perioada garantiei....
Pentru ca am si RCA la Groupama,am si casco extern inclus,fara alte costuri.

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Noi 27, 2010 12:53 am

Din punct de vedere asigurari se considera ca masina este protejata, deoarece ai sistem antidemaraj electronic. O alarma suplimentara nu va reduce costurile cu polita. Felicitari pentru alegere!

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Noi 27, 2010 2:09 pm

Totusi stiu ca se acorda reducere pentru prezenta alarmei...

Avatar utilizator
jolly7777
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 05, 2010 5:33 pm

Mesaj de jolly7777 » Sâm Noi 27, 2010 5:22 pm

Eu am pus alarma la dealerul de unde am luat masina, apare in lista ca 'Alarma OEM', e cea mai ieftina (undeva pe la 500 lei), si nu are telecomanda separat, foloseste cheia.
Casco & RCA am facut prin tiriac asigurari intrucit era ceva oferta si oricum iesea cel mai ieftin, 2100lei/6luni, are incluse toate drumurile (on&offroad)+alte clauze, rca 430lei.

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Noi 27, 2010 6:16 pm

QUOTE (the1 @ Nov 27 2010, 02:09 PM) Totusi stiu ca se acorda reducere pentru prezenta alarmei...


Prezenta sistemului anti-demaraj electronic echivaleaza echiparea cu alarma(in cazul unei masini fara anti-demaraj...) dpdv asigurari... Pentru a obtine aceasta reducere nu trebuie sa montezi un sistem de alarma separat.

Avatar utilizator
rudibedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 12, 2010 5:47 pm

Mesaj de rudibedy » Dum Noi 28, 2010 8:47 am

Multumesc tuturor pentru urari.

Din cate stiu Groupama are preturi cam mari, am avut casco la ei inainte cand aveam logan. La ala plateam cam 1500 RON iar valoarea masinii era de 8500euro.
Pana la urma am facut casco la Astra iar costul total a fost de 3400 ron, am optat pentru plata 2 in rate la recomandarea agentului (proabil ca sa ia mai multi bani). Franciza este de 100 euro per incident. Nu am intrebat daca este valabila si in afara tarii, dar asigurarea se numeste eurocasco, asadar ar trebui sa fie.
La tiriac full ma ducea in 1500euro...inacceptabil

Ieri am fost la drive test cu benzinaru' , inainte sa fac comanda la masina (pe benz) nu facusem decat drive test cu cel pe motorina.
Mie mi se pare ca:
- Benzinarul pleaca mai frumos de pe loc si nu este asa de brutal. Se simte diferenta de putere intre diesel si benzina, aici a aparut o mica dezamagire dar era totusi de asteptat este o diferenta de 33 cp intre ele.
- Benzinarul mi s-a parut mai galagios decat cel pe motorina (ma refer la sunete de afara, trecut prin gropi,vant etc) , sau poate doar mi s-a parut....o fi fost prea testata masina pe benz? Din ce am vazut avea 10mii km
- Benzinarul mi s-a parut mai rigid, se simteau damburile si gropile mai rau.

In legatura cu senzorii de parcare, sunt foarte necesari pentru masina asta. La drive test cand dai cu spatele pare ca esti super aproape de ceea ce este in spate chiar daca nu esti, asadar senzori de parcare sunt necesari. Stie cineva daca sunt si vizuali? Adica sa apara pe ecranul ala color de pe bord distanta sau macar niste liniute?

Nu mai am rabdare sa vina masina.....si am impresia ca nu o sa vina sapt viitoare.

@Tanaka Am citit toate topicurile cred ca de 2 ori

Off-Topic: 1. apropo de tichete remat, au ajuns pe la 15-16milioane. Pentru cine e interesat sa cumpere o masina.
2. atentie la cati bani aveti rezervati pentru achizitia mitsu, cursul euro care se foloseste este cel de la ING, plata se face in RON. Pentru credite, bancile folosesc cursul BNR, simtitor mai mic, deci o sa trebuiasca sa mai scoateti din buzunar niste bani in cazul acesta.
3. Din cate am vazut dobanda mica are OTP si CEC bank la credite in RON.

Scrie răspuns

Înapoi la “ASX-ul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori