Schimbare Boxe Asx

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Dum Oct 06, 2013 1:40 pm

Pare ca mai degraba ai nevoie de o insonorizare decat de boxe mai puternice. Da, sunt unele portiuni de drum, gen a2 pana la Fundulea, unde zgomotul interior este destul de mare...nu e ok sa il acoperi cu volumul ,intreaba orice orl-ist.

Avatar utilizator
cosminn12
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 05, 2012 4:38 pm

Mesaj de cosminn12 » Lun Oct 07, 2013 5:28 pm

sincer sa fiu si nu exagerez cu nimic la volumul 20 la asx e ca si cum as tine la volumul 9-10 la cee'd..am umblat prin setari si degeaba...

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Lun Oct 07, 2013 9:13 pm

Cee'd are un sistem audio exceptional; unul din cele mai bune care vin standard pe vreo masina. Comparatia nu este corecta. Comparati cu Pejo de exemplu... e cam la fel. Renault la fel... Adevarul e ca difera calitatea audio de la producator la producator. Eu la outlander sunt multumit. Nu e spectaculos sistemul, dar e ok. Mai bun ca la Peugeot 307 sau Seat Ibiza de exemplu

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Lun Oct 07, 2013 9:48 pm

Atata timp cat "zgomotecul" din Outy poate acoperi maneaua celui ce e langa mine la semafor eu consider ca-i excelent. Muzica o ascult acasa. In masina doar o aud. Si comparativ, am impresia ca la Outy e mai mare galagia. Asx fiind mai mic, are mai suprafata mai mica de "absorbtie" a sunetelor.

Avatar utilizator
cosminn12
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 05, 2012 4:38 pm

Mesaj de cosminn12 » Mar Oct 08, 2013 1:03 pm

Probabil am ramas obisnuit cu sound-ul din kia..dar totusi este o problema adica la o masina de 17000 sa o echipezi cu niste difuzoare de toata jena.

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Mar Oct 08, 2013 3:52 pm

man... poate chiar ai o problema p-acolo... Alt mtsu ai vazut/ascultat? Cd-ul ce vine pe mitse pare ok, nu-i varf de gama, da' nici vreo pocnitoare nu-i. La cei patru'j de watti cat e declarat (sigur nu-i are) se misca ok. Cel putin la mine se auzea mai bine dacat chinezaria ce-o am acum.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori