Problema Cu Cutia De Viteze

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
lpoede
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 12, 2014 1:04 am

Mesaj de lpoede » Dum Ian 12, 2014 1:17 am

Am avut si aceeasi problema dupa aprox. 10000 km, insa a disparut la fel cum a aparut.

Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Lun Ian 13, 2014 7:51 pm

Salve !
Sa stii ca legea spune urmatoarele: daca pe parcursul perioadei de garantie un produs sta in service mai mult de 10% din acesta perioada ( in cazul de fata 3,6 luni pentru 36 luni), nu neaparat intr-un singur interval, clientul poate solicita fie inlocuirea produsului cu unul nou, fie returnarea integrala a sumei platite pentru produs. Asadar n-ar fi rau sa ai in vedere si asta.
Sper sa nu ma insel cu ce am scris .
Succes!

Avatar utilizator
stefanb
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iul 30, 2016 10:55 pm

Mesaj de stefanb » Dum Aug 14, 2016 11:32 pm

salut...am un asx din 2012 1.6...pe langa cele mentionate de voi cu `agatatul` in treapta 1 m-am lovit de o noua provocare...schimbatorul ramane blocat in treapta a 5-a...am observat ca daca rulez mult timp in trapata 5 schimbatorul ramane blocat....am apasat ambreiajul pana la podea de 2 ori ca sa se deblocheze...mai este cineva in situatia mea ,iar daca da ,imi poate da vreun sfat?..masina am cumparat-o acum o saptamana ,are carte service cu tot ce s-a schimbat la ea ,inclusiv kitul tot de ambreaiaj la 166k (masina are acum 244k)...o sa programez masina la reprezentanta din constanta pentru un diagnostic ,eventual verificare ulei din cutie..(sper ca personalul este bine pregatit ,nu genul `masina este ok ,dati-ne banii ca o sa ne revedem curand`)

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori