Roata De Rezerva/kit Service Roti

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
Dan_Andrei
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 02, 2012 8:25 pm

Mesaj de Dan_Andrei » Vin Aug 03, 2012 7:45 pm

Salut,

As vrea sa stiu si eu daca ati folosit acel kit de reparatie roata. Din ce am citit pe net, odata ce l-ai folosit, trebuie sa cumperi alt lichid si apoi si alta anvelopa (200E din start)... mai mult de atat cu mai mult de 80km/h nu poti sa mergi... impresii ceva?

O roata de rezerva am vazut ca este 234E. Merita banii astia sau mai bine iti incerci norocul cu acel chit de reparaite roata?

Stima

Avatar utilizator
iceblitz80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 19, 2012 7:19 pm

Mesaj de iceblitz80 » Joi Oct 11, 2012 9:20 pm

Salut,
Eu mi-am cumparat de curand roata de rezerva de la M-CAR Expozitiei pentru ca nu am prea multa incredere in spuma aia. Cel putin nu mai pierd timp sunand la MAP daca taietura e mai serioasa.

Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Vin Oct 26, 2012 10:22 am

Pret ?

Avatar utilizator
iceblitz80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 19, 2012 7:19 pm

Mesaj de iceblitz80 » Vin Oct 26, 2012 11:45 am

M-a costat 1.080 RON (in pret intra si surubul de prindere in locasul de sub polita de portbagaj). Destul de scumpa, insa mult mai linistit sunt acum cand plec la drum lung decat cu spray-ul acela.

Avatar utilizator
`servoman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Feb 26, 2012 11:54 pm

Mesaj de `servoman » Dum Oct 28, 2012 12:42 pm

Kitul este inutil in cazul taierii cauciucului. Am patit acest lucru in prima saptamana cand am luat masina si nu mi-a fost de nici un folos. Pana acum la toate masinile pe care le-am avut era suficient un compresor auto cu care ajungeam la prima vulcanizare dar pana acum nimeni nu-mi taiase roata. Un cauciuc nou la reprezentanta m-a costat 600lei plus montarea la vulcanizare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori