Scarț?it Suspensie Spate

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
abatele
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 4:54 pm

Mesaj de abatele » Dum Apr 22, 2012 12:13 pm

AM UN ASX 4/2 , benzină 1,6 l , si de c?teva zile am constatat că atunci c?nd cobor din mașină sau o balansez , se aude un sc?rț?it din zona de spate a caroseriei . Nu am fost ?ncă la service , dar ?mi aduc aminte că și la precedenta mașină -Kia Ceed break , am pățit la fel. Problema e că nu mă așteptam la așa ceva de la un SUV made in Japonia ! Unde mai pui că am la bord doar 20 de mii de kilometri ?ntr-un an și jumătate !

Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Dum Apr 22, 2012 8:49 pm

lasa frana de mana jos.......si a mea face la fel si din ce am vb cu alti colegi cred ca e o ,,boala" comuna la mitse! 99% nu o sa mai auzi acel scartait!

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Dum Apr 22, 2012 9:21 pm

Si la mine scartie cand misc masina sau cobor/ma urc in ea si ma frana de mana trasa. Cand frana de mana e coborata e liniste totala.

Avatar utilizator
abatele
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 4:54 pm

Mesaj de abatele » Lun Apr 23, 2012 10:25 pm

QUOTE (ra2marian @ Apr 22 2012, 08:49 PM) lasa frana de mana jos.......si a mea face la fel si din ce am vb cu alti colegi cred ca e o ,,boala" comuna la mitse! 99% nu o sa mai auzi acel scartait!
Ai dreptate , măcar m/ai liniștiti că nu e nimic grav !
Totuși , cineva nu și/a făcut traba la service și mă g?ndesc la cei de la Mit motors baneasa bucurești , care , pur și simplu , la revizia de un an nu mi-au uns angrenajul care deservește fr?na de m?nă (asta se făcea și pe vremea bătr?nei Dacii 1300 !

Avatar utilizator
PaulG
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 12, 2013 11:09 am

Mesaj de PaulG » Mie Mar 05, 2014 4:06 pm

Nu e grav dar e putin dernajant. La mine apare acest scartzait si in mers, la coborarea de peste bumperele de limitare a vitezei de pe drum. Am 39000 Km in 2 ani si scartzaitul a aparut acum vreo 3 saptamani. O sa cer la urmatoarea revizie sa verifice si starea amortizoarelor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori