Jante De Metal Sau De Otel Ptr Asx ?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
abatele
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 4:54 pm

Mesaj de abatele » Lun Mar 21, 2011 10:52 am

mi-am cumparat in toamna anvelope de iarna BARUM (Cehia) , de care sunt f. mutumit. Nu mai vorbesc ca m-au costat doar 14 mil. ! Acum a venit timpul sa revin la anvelopele de vara , dar nu vreau sa le descalt pe cele de iarna , ci sa-mi cumpar jante . Unde as putea gasi jante de otel mai ieftine dar nu chinezesti si daca e vreo problema cu dimensiunile (cele originale sunt 215/65/16) si cu numarul de prezoane ? Help !

Avatar utilizator
vidrag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 21, 2010 9:07 am

Mesaj de vidrag » Vin Mar 25, 2011 1:00 pm

Salut forumisti! Aceasi problema o am si eu. Am gasit un fabricant de jenti -KFZ Stahlrad (Elvetia sau Austria) si distribuitori de jenti KFZ (anvelopeieftine.ro, janta.ro,...) si are jenti inclusiv pentru ASX-urile noastre. La o cercetare mai adanca am descoperit ca jentile pentru Tucson/Kia Sportage/Mitsu Grandis/Lancer dupa 2008, sunt identice cu ale ASX respectiv 6.5 x 16, 5x114.3x67, ET46. Diferenta este de pret. Janta pt Lancer este 52 euro fara TVA iar cea pt Tucson/Kia Sportage/Mitsu Grandis este de 98 euro.
Ma gandesc(cu voce tare) si ma intreb (si pe voi) ce anume ar putea sa difere intre cele doua jenti (Lancer respectiv Tucson/Kia Sportage/Mitsu Grandis). Sa fie sarcina pe roata, grosimea tablei?

Avatar utilizator
bel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 22, 2010 1:14 pm

Mesaj de bel » Dum Mai 08, 2011 10:42 pm

Eu de aici mi-am cumparat:

http://www.anvelope-jante-auto.ro/Jante ... z-bmw.html

dar ce facem cu rezerva?
tare mi-as ua una... unde pot gasi?

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori