Importul De Asx In Pericol?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
redbyst
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 12, 2009 6:32 pm
Contact:

Mesaj de redbyst » Sâm Mar 19, 2011 2:12 pm

salutare
tocmai vin de la reprezentanta, am facut un test drive si amachitat avans de 20% pt un asx 1.6 invite rosu.
directorul de vanzari a zis ca nu sunt probleme cu livrarile pt ca fabricile mitsu nu au fost afectate fiind amplasate pe coasta de vest.
pt cei care vor culoarea rosie (defapt un visiniu) mai este unul pe stoc si mai tre sa vina 2buc la sfarsitul lui aprilie.
/

Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Sâm Mar 19, 2011 3:11 pm


Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Mar 19, 2011 4:44 pm

Da. Tot paranoia este. Dar se inscrie in nota obisnuita a trustului Realitatea.
Un articol mult mai complet si mai coerent gasesti aici.

Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Sâm Mar 19, 2011 8:22 pm

Dar de stirea asta de ultima ora (aparuta la o zi dupa postarea mea si pe care am vazut-o pt. prima data asta seara la TV) ce parere aveti ? O fi asa, de florile marului ?

http://www.money.ro/nissan-va-testa-pen ... 99266.html

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Mar 19, 2011 9:28 pm

Te-ai uitat un pic pe harta sa vezi unde are Nissan fabrici?
Aici gasesti detalii
Ia sa vezi cum fabrica de la Iwaki este doar la 50 km de centrala cu probleme.
Este normal sa declare asa ceva in primul rand si din considerente de marketing. Cred ca si alti producatori niponi vor face asa ceva pentru a linistii potentialii cumparatori panicati.

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Mar 19, 2011 9:51 pm

QUOTE (Andrei_RC @ Mar 19 2011, 09:28 PM) ...Este normal sa declare asa ceva in primul rand si din considerente de marketing. Cred ca si alti producatori niponi vor face asa ceva pentru a linistii potentialii cumparatori panicati.

Perfect adevarat. Asta este motivul unor astfel de declaratii.

Avatar utilizator
mirciut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 05, 2009 1:15 pm

Mesaj de mirciut » Dum Mar 20, 2011 9:33 am

Nu vreau sa fiu Gica-Contra, dar cred ca ar trebui sa ne mai g?ndim si la oamenii aia...poate n-ar trebui sa discutam daca vine sau nu mai repede masina comandata.

Parerea mea...

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Mar 20, 2011 10:35 am

Se poate face topic pe tema asta. Aici e topic despre importurile de ASX. Chiar daca sunt oameni acolo care sufera mult, pana la urma cand dai zeci de mii de euro te astepti sa primesti ceva de banii aia si sa fie ceva bun. Hai sa nu fim ipocriti...

Avatar utilizator
redbyst
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 12, 2009 6:32 pm
Contact:

Mesaj de redbyst » Dum Mar 20, 2011 3:14 pm

QUOTE (driverx @ Mar 20 2011, 10:35 AM) Se poate face topic pe tema asta. Aici e topic despre importurile de ASX. Chiar daca sunt oameni acolo care sufera mult, pana la urma cand dai zeci de mii de euro te astepti sa primesti ceva de banii aia si sa fie ceva bun. Hai sa nu fim ipocriti...

asa este!
eu am strans din buci 4 ani ca sa pot cumpara aceasta masina (nu am vrut lesing ori rate) si am dat avans la doua saptamani dupa declansarea crizei din japonia asa ca e problema dealerului care a zis ca va fi adusa in timp util.
sa o aduca de la alti dealleri eventual din alta tzara unde este pe stoc, etc, nu ma intereseaza! atata timp cat mi-a luat banul e problema lui de unde o aduce.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori