Importul De Asx In Pericol?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
redbyst
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 12, 2009 6:32 pm
Contact:

Mesaj de redbyst » Mie Mar 16, 2011 9:42 pm

Sal.
Ce parere aveti in legatura cu criza din Japonia in urma cutremurului, va afecta importul de mitsubishi, dar pretul?
Am oarece emotii deoarece pe 18 incepe programul rabla si am demarat achizitionarea a 3 voaucere remat pt ca doresc sa achizitionez un asx cat mai urgent.
Ma gandesc ca daca nu au pe stoc modelul si culoarea (rozie) pe care le vreau eu neaparat va trebui sa astept timp suplimentar deoarece japan e acum PARALIZATA.

Avatar utilizator
Shara
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 31, 2009 6:14 pm

Mesaj de Shara » Mie Mar 16, 2011 10:38 pm

Nu sunt probleme cu stocurile..cel putin deocamdata

Avatar utilizator
redbyst
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 12, 2009 6:32 pm
Contact:

Mesaj de redbyst » Vin Mar 18, 2011 5:19 pm

e de belea!
cine a zis ca astia de la mitsubishi lasa de dorit la interfatarea cu clientul nu a glumit de loc!!!
astia sunt chiar tampiti! or fi avand asa mare vanzare?!

am sunat joi 17-03-2011 la dealerul din BC si am vb la tel cerand un drive test in vederea achizitiarii unui ASX, am lasat nr de tel si nu m-au sunat nici pana la ora asta.
Tot in ac eeasi zi m-am inscris si pe site pt drive test.
E de necrezut!
daca nu ma suna nici luni e clar ca o sa sun in alt judet poate aia sunt mai altfel desi slabe sanse dupa ce citesc pe net.

Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Vin Mar 18, 2011 10:02 pm

Eu am o nelamurire. Oare produsele de import japoneze eventual expuse la radiatii nu sunt periculoase ulterior ?

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Vin Mar 18, 2011 11:22 pm

Da' cine a zis ca absolut toata Japonezia ar fi iradiata?

Apropo, stiu ca luni fusese sistata productia la o fabrica Mitsu. Din considerente de logistica, aprovizionare, etc. Oare unde are Mitsu fabrici?

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Mar 18, 2011 11:22 pm

Eu as zice sa nu exageram cu radiatiile. Nu suntem la OTV.

Fabricile Mitsu sunt departe de zona centralei cu probleme. Iar zona de sud nu a fost afectata de tsunami. Deci cel mai probabil nu vor fi probleme cu livrarile de masini noi. Dealtfel pe site-ul Mitsubishi Motors exista comunicate de presa.


Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Sâm Mar 19, 2011 8:31 am

Dar nu e vorba doar de fabrica de asamblare in sine. Din cate am inteles furnizorii de piese niponi sunt raspanditi in toata Japonia. N-as vrea sa ma capatuiesc cu un mic reactor in masina. Din cate imi mai amintesc eu un obiect iradiat iradiaza si el la randul lui.

Avatar utilizator
redbyst
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 12, 2009 6:32 pm
Contact:

Mesaj de redbyst » Sâm Mar 19, 2011 8:38 am

cred ca si siteul mitsubishi-motors.ro e iradiat ca astazi nu se mai incarca

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Sâm Mar 19, 2011 8:40 am

Raspunsul e simplu pentru tine. Dat fiind ca nu ai de unde sa stii de unde vine fiecare din cele nu stiu cate mii de piese care formeaza ASX sau macar unde stationau/depozitau in aceasta saptamana, te vei orienta sprea o masina probabil europeana si sa uiti de ASX.

Dar vezi ca s-ar putea ca si marci europene sau chiar americane de masini sa aiba un ECU, un releu, un senzor facuti prin Japonezia....

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Mar 19, 2011 12:15 pm

Sau poti merge cu contorul Geiger la ridicarea masinii.... Fara suparare, dar asta deja seamana cu un mic inceput de paranoia..

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori