Imbinare Defectuoasa A Plasticelor

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
ninic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 19, 2010 10:16 am

Mesaj de ninic » Mar Noi 23, 2010 1:28 pm

Salutare tuturor ,
Sunt proaspat posesor de ASX 1.6 si numai dupa 500 de km au inceput sa-mi cante "greierasii" in masina, in conditiile in care masina nu a vazut drumuri accidentate.
In bord ,pe partea dreapta, in zona de evacuare a aerului ,au inceput sa zdrangane plasticele.
Exista si alti posesori de ASX cu problema aceasta? Nu mi se pare normal ca dupa numai 500 de km sa constat ca plasticele sunt cum sunt montate. Parca-mi pare rau ca am cumparat masina asta. Oare dupa 50.000 Km va mai sta ceva intreg in interior?

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Noi 23, 2010 3:20 pm

nu e vorba de asx ci de mitsubishi in general, la modelele noi. am avut si eu atatia greierasi la fosta...(lancer) :-)))

Avatar utilizator
gica
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 23, 2010 4:41 pm

Mesaj de gica » Mar Noi 23, 2010 8:32 pm

Chiar nu stiu ce sa zic, eu am mai scris si la un alt subiect de treaba asta, la mine nu se aude nimic (sau nimic in plus fata de ziua cand am luat-o...) si am aproape 10.000 de km cu ea, iar saraca a vazut drumuiri nepavate la greu. S-ar putea sa apara si sa dispara acel zgomot sau sa fi avut vreun viciu de fabricatie plasticul in zona respectiva, deja intru la banuieli...

Avatar utilizator
jolly7777
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 05, 2010 5:33 pm

Mesaj de jolly7777 » Sâm Noi 27, 2010 5:11 pm

nici eu nu aud nimic, insa observ ca eu si gica avem acelasi model, 1,8 (motorina) AS&G intense, in timp ce cel de aici este un 1,6 (benzina), deci trag concluzia ca la intensele noastre aceasta problema nu exista in timp ce la alte variante exista, prea descriu multi problema asta...

Avatar utilizator
bel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 22, 2010 1:14 pm

Mesaj de bel » Sâm Noi 27, 2010 5:53 pm

Darb consumul cum este ? la mine , cu 150 lei dati pe motorina , am mers 400 km , este bine ? am 1,8 DiD

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Noi 27, 2010 5:57 pm

Daca se imbina plasticele bine langa rezervor, consuma mai putin....
Eu zic sa patram topicul acesta despre plastice, pentru consum se pot crea topicuri noi daca nu exista (eventual in functie de motorizare).

Mersi

Avatar utilizator
ninic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 19, 2010 10:16 am

Mesaj de ninic » Dum Noi 28, 2010 6:46 pm

Salutare tuturor,
Va multumesc pentru interesul acordat plasticelor din interiorul masinilor noastre.
Se pare ca eu sunt singurul ghinionist dintre proaspetii posesori de ASX care are aceasta problema.
Am sa iau legatura cu dealer-ul care mi-a vandut masina sa vedem cum putem rezolva aceasta problema , nu de alta dar daca trece prea mult timp,o sa aiba motiv de a nu o rezolva.
Va multumesc inca o data pentru sprijinul moral pe care mi l-ati acordat si sa speram ca se va rezolva problema cat mai rapid si amiabil si nu vor mai exista si alti ghinionisti ca mine.
Multa bafta tuturor.

Avatar utilizator
trc
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 26, 2010 11:05 pm

Mesaj de trc » Dum Noi 28, 2010 11:34 pm

salutare...
Conduc un ASX 1,6 Invite de 2 saptamani ... are 1100km si nu are greierasi.
Sunt multumit de el.Bafta.

Avatar utilizator
ninic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 19, 2010 10:16 am

Mesaj de ninic » Mar Noi 08, 2011 12:29 pm

Salutare,
Am fost acum o luna de zile la service si din pacate nu au putut sa rezolve nimic.
Au luat-o la probe pe teren mai accidentat, au demontat-o, au montat-o la loc , i-au facut fotografii sa le trimita mai departe la importator si la fabrica(probabil) si atat.
Nu reusesc sa-i dea de cap in nici un fel.
Nu este un pericol pentru siguranta circulatiei dar este deranjant pentru cei din masina, mai ales ca a avut aceasta problema de la inceput.
Acum astept sa vad cu ce solutie vin mai departe.
Va multumesc pentru sprijinul moral si va doresc cat mai multi km. fara evenimente.

Avatar utilizator
bel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 22, 2010 1:14 pm

Mesaj de bel » Mar Dec 27, 2011 6:21 pm

Si la mine au aparut zgomote de greierasi , chiar inervante , ....
pana acuma erau pe teren mai denivelat , dar de curand au aprut si pe drumuri de autostrada

foarte inervant....
zgomote in bord , in usa dreapta , chiar si torpedou

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori