Imbinare Defectuoasa A Plasticelor

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Iun 22, 2012 6:54 pm

QUOTE pentru ca detin unul care in 5 ani mai mult sta decat merge si totusi nu bag bani in el.
e pe cale de consecinta. daca sta, normal ca nu bagi bani in el.
incercati (la cei cu greierasi in zona torpedoului), sa bagati mana sa vedeti (ma rog, cu mana nu se vede) dacanu cumva se misca unitatea airbag. are cateva suroabe. verificati sa fie stranse

Avatar utilizator
iceblitz80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 19, 2012 7:19 pm

Mesaj de iceblitz80 » Sâm Iun 23, 2012 12:20 am

@cobra, daca n-as fi bagat bani in Clio (numai servodirectia si cu valva EGR schimbate au costat un sfert din valoarea masinii) cu care am mers din an in paste ti-as fi dat dreptate.
Plasticele din jurul bordului inca nu produc zgomote, sunt insa usor ingrijorat de faptul ca discut pe forum de maruntisuri deranjante la nici o luna de la achizitie. Am avut si inca am pretentii de la Mitsubishi.
Singurul lucru care nu mi-a placut la masina de la inceput a fost cheia, insa cu sprijinul unui coleg de pe forum, saptamana viitoare o inlocuiesc cu una tip briceag.
Scuze pentru off topic.

Avatar utilizator
dstuxo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 02, 2015 12:36 pm

Mesaj de dstuxo » Mar Iun 30, 2015 10:28 am

Se pare ca nici eu n-am avut prea mult noroc cu greierasii.. Dupa doar 300Km au inceput sa apara vibratii in portiera sofer (sau stalpul din mijloc, nu mi-e f clar) si undeava in dreapta (pare sa fie din zona torpedoului).
Cred ca o mai las putin sa vad daca se accentueaza si localizez zonele mai bine iar apoi fac o vizita pe la service... cu toate ca nu-mi pun foarte mari sperante (din proprie experienta cu genul asta de probleme)..
La mine se aude doar cand e subturata si vibreaza motorul mai tare, sau cand drumul e foarte denivelat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori