Cost Revizii Si Piese

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Mai 15, 2013 5:58 pm

@Radu39: pare-mi-se ca nu e prima oara cand citesc povestea ta, hai te rog sa nu impanzim tot forumul cu ea, mai ales ca, cel putin in cazul de fata, nu ai postat in sectiunea potrivita.

Multumesc!

Avatar utilizator
deyutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 10:39 pm
Contact:

Mesaj de deyutzu » Joi Mai 16, 2013 1:57 am

@andrei scuze ca intervin dar pe bune daca eu am fost nedreptatit si daca m-am dus sa imi cumpar cu inima deschisa trei masini de la mitsubishi mi se pare normal ca sa putem scrie daca avem probleme cu serviceul in orice rubrica legata de probleme cu serviceul. Eu am fost la expozitiei cu 2 probleme odata cu partea de tinichigerie totul a fost super bine si frumos dar la revizie mi-a luat 200 ron pentru ca mi-a dat jos toba pe care o am acum pe masina si mi-a pus-o pe cea originala si invers. Desii au spus ca fac acest lucru doar daca masina nu ia ITP-ul cu toba actuala. Toma Dorobantiu mi-a facut factura si tot,daca voua vi se pare normal sa dai 200 ron pentru dat jos toba/montat toba- dat jos toba/montat toba operatiune de 5 minute si sa tac din gura si sa nu tip peste tot pe unde apuc atunci inseamna ca nu am ce cauta pe forumul asta sincer.
Fişiere ataşate
image.jpg
image.jpg (2.43 MiB) Vizualizat de 5918 ori

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Mai 16, 2013 9:27 am

Eu am trecut ITPul cu toba aftermarket fara nici o problema la o statie de cartier. Nu e nevoie sa te duci la reprezentanta pt ITP.

Toba finala nu influenteaza gazele evecuate, doar daca ai umblat la catalizator e posibil sa ia probleme. Cu toba finala sau fara ar trebui sa ai acelasi rezultat la masurarea gazelor.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mai 16, 2013 10:41 am

QUOTE (deyutzu @ May 16 2013, 01:57 AM) scuze ca intervin dar pe bune daca eu am fost nedreptatit si daca m-am dus sa imi cumpar cu inima deschisa trei masini de la mitsubishi mi se pare normal ca sa putem scrie daca avem probleme cu serviceul in orice rubrica legata de probleme cu serviceul
Oameni buni,
nu spune nimeni sa nu va expuneti problemele, dar faceti-o in aria in care trebuie si nu in tot forumul, sa fiti siguri ca vede toata lumea. Nu mi se pare normal ca in aria ASX sa ne plangem de service-ul de la Outlander si Lancer.

Multumesc pentru intelegere.

Avatar utilizator
deyutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 10:39 pm
Contact:

Mesaj de deyutzu » Joi Mai 16, 2013 12:20 pm

Din punctul meu de vedere serviciile de la service ne afecteaza pe toti chit ca ai colt,l200 pajero lancer etc...problemele legate de service sunt universale doar nu o sa vina cineva cu l200 sa intrebe pe sectiunea lancer. Aici e vorba de cheltuiala si serviciile pe care omul in cauza le-a primit din partea serviceului cand a fost cu ASX-ul si la fel ca si mine cu Lancerul a fost nemultumit si doresc prin asta sa ii fac o antireclama omului de acolo ca sa stie lumea sa nu se mai duca la el. Iti spun parerea mea pe larg la intalnire nu are rost sa discutam pe forum cand mai e asa putin si ne vedem. Bafta multa

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Mai 16, 2013 7:44 pm

QUOTE (iceblitz80 @ May 15 2013, 03:06 PM) Salutare!
Azi am facut revizia de 1 an la Mitsubishi-ul ASX din profil, alegand Mitsubishi Expozitiei pentru aceasta operatiune. Foarte placut impresionat de cei de acolo (in special de tipul de la receptie - Toma Dorobantu)...eram programat la ora 13:00, am ajuns la 12:20 si desi erau in pauza de masa, mi-au bagat imediat masina la revizie, intreaga operatie durand cam o ora si 15 minute.

Le-am zis sa schimbe tot ce e de schimbat iar daca mai gasesc ceva de inlocuit/schimbat fata de revizia obisnuita iar costul va depasi suma de 1.400 ron sa ma intrebe inainte...

Ca ca nu mai lungesc discutia, costul total al reviziei a fost de 716 RON. In pretul asta au intrat:

- ulei mitsubishi diamond 5w40 (4,5l si ce a ramas in bidon mi-au lasat in masina)
- filtru ulei
- filtru polen
- garnitura buson ulei
- materiale standard (banuiesc ca se refera la lavete sau ce mai folosesc ei)
- manopera

Filtrul de aer mi-au spus ca nu trebuie schimbat pentru ca este in stare foarte buna.
mie mi-au pus ulei mobil 1 0w20, pentru ca a mea are ASG si de aici diferenta, din cate stiu, a ta nu are ASG si de aceea ti-au pus 5w40.

Avatar utilizator
`servoman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Feb 26, 2012 11:54 pm

Mesaj de `servoman » Vin Iun 14, 2013 2:43 pm

Am cerut si eu o oferta de cost pentru revizia de 1 an la reprezentanta Mitsubishi din Bacau si mi-au oferit un ulei CLERTEC 0W20, pe langa filtru ulei si filtru polen. Cost total cu manoppera 690,90. Sticti ceva de acest ulei? Nu-l gasesc mai pe nicaieri.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Iun 14, 2013 2:59 pm

Eu as as merge pe ceva mai vascos 5w30 de exemplu.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Vin Iun 14, 2013 5:55 pm

mie la metalurgiei mi-au spus sa pun numai 0w20 pentru ca masina are as&g.
uleiul este clertec, sau cleartec, pentru ca motoarele mitsubishi sunt cleartec - ce o insemna asta - si atunci nu este o marca de ulei ci mai cursnd o clasificare.

Avatar utilizator
Radu39
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 03, 2013 8:35 pm

Mesaj de Radu39 » Vin Iun 14, 2013 7:56 pm

Nu am mai postat chestia asta nicaieri, daca aveam ocazia sa o postez la sectiunea Outlander o faceam dar nu se discuta despre asta...asa ca nu mi se pare o gaura in cer chestia asta, esti un pic cam exagerat, prea tipicar, doar nu ai 80 de ani...e siteul tau, dar esti cam dictator, abuzezi de putere si nu e frumos.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori