Poze Si Filmulete Mitsubishi Asx

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
palatin
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Sep 11, 2010 2:00 pm
Contact:

Mesaj de palatin » Sâm Feb 26, 2011 2:48 pm

@andrei
Salut
Am facut deja peste 7000km cu ASX-ul meu si vreau sa spun dupa ce am vazut filmul ca cel care a comentat acolo despre ASX habar n-are...si doreste cu tot dinadinsul sa aiba audienta(tipic tv comerciale).
Cind ridici in slavi directia Dusterului si spui ca cea a ASX-ului e moale la viteza inseamna ca esti pe invers......Am facut drivetest cu Dusterul iar servodirectia alaturi de lipsa de vana a motorului a fost ceea ce m-a determinat sa nu il cumpar.Dimpotriva,ASX are o directie tip servotronic,adica pe masura ce viteza de rulare creste devine directia tot mai rigida......Pe de alta parte,la iesirea din parcare pentru drive testul cu Dusterul mi s-a parut ca trag de volan ca la nonservo.....
In al doilea rand suspensia.La ASX nu e deloc moale......chiar as putea spune ca cu doua persoane la bord citeodata sare ca o capra....... .Iar tinuta de drum nu e nici mai buna nici mai rea decat ale altor crossovere.
In al treilea rand.....dar nu cel mai putin important...consumul.Dupa perioada de "rodaj" am facut un consum plin-plin sa vad cum stam.....si surpriza am obtinut 7.3 l/100km la regim de trafic urban in Cluj.Mentionez ca in carte este dat 7.5 l/100km urban.Binenteles am facut tot posibilul sa schimb treapta de viteza in functie de indicatiile de la bord.
Recent am vazut si testele EURONCAP....si asta m-a facut sa cred ca nu am ales gresit cind am hotarat sa dau citeva mii de euro in plus la cumpararea ASX-ului.Probabil in aceleasi conditii intr-un accident posesorul unui Duster va plati diferenta de pret dintre cele doua masini in plic doctorului.......Doamne fereste sa ajungi la asa ceva.
Zilele trecute am parcat linga un Duster.....am vrut sa compar dimensiunile.Nu sunt diferente vizibile ...masinile se incadreaza in aceeasi categorie.
In concluzie......PROTVistul bate campii si nu e pt prima oara cand isi dau cu firma in cap,ceea ce denota ca reportajele lor sunt facute la comanda si foarte putin obiective.Sunt un exemplu in manipularea populatiei......aveti grija
Toate cele bune.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mar 03, 2011 8:57 pm


























Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Joi Iul 14, 2011 10:02 am

Test Drive George Buhnici

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Iul 14, 2011 10:28 am

QUOTE (biku @ Jul 14 2011, 10:02 AM) Test Drive George Buhnici

Buhnici asta e sarit de pe fix???

Auzi la el....
QUOTE 17.000 de Euro nu e deloc o sumă de neglijat. La 10 ani de plătit rate, trebui să fii foarte atent pe ce dai banii.

Care dracu baga 10 ani rate pentru o masina?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Iul 14, 2011 11:17 am

Poate promoveaza undercover o strategie de marketing pentru ceva banci.

Avatar utilizator
neophitus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 10, 2009 1:45 pm

Mesaj de neophitus » Lun Iul 18, 2011 2:54 pm

Nu mi-au placut si nu am inteles rolul crossoverelor in tarile unde drumurile sunt bune, fiind de genul meu mai extremist. Ori iei cal, ori magar, catar sau bardot nu. Vad ca sunt la moda acum, e plina Romania de Nissan Juke (o masina cu un aspect oribil). ASX-ul imi place estetic, iar pe drumurile noastre e chiar indicat. Buhnici se vede ca l-a testat doar prin Bucuresti, unde drumurile sunt mai bune decat in restul tarii.
Faza cu 10 ani e EPIC FAIL...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Sep 21, 2011 4:37 pm

Poze dintr-o sesiune de test-drive. Articolul complet apare cat de curand pe prima pagina mitsu.ro
























Avatar utilizator
madipascu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 06, 2011 1:53 pm

Mesaj de madipascu » Dum Iun 17, 2012 9:03 pm

salut,
nu stiu daca am postat unde trebuie,dar nu am rezistat sa nu pun filmuletele realizate astazi in pasul vulcan,judetul hunedoara.ASX-ul s-a comportat extraordinar si numai teama de a ramine blocati in munte,singuri,doar cu ceva apa in masina,a facut sa nu trecem in partea cealalta a muntelui cu un suv de oras care stie si ceva off-road.....poate tura urmatoare ne stringem 2-3 posesori de asx-uri sa le aratam "celor mari: pajero, l2oo" ca si piticutii "pot"
















Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Feb 22, 2013 11:46 pm

Salutare colegi.

Mai jos am atasat cateva filme in ceea ce priveste ASX-ul. Nu de alta dar poate lumea este interesata sa vada cum se descurca ASX-UL la un crash test. Toate intr un singur loc.

2012 Mitsubishi Outlander Sport/ASX NHTSA Side Pole Impact








2012 Mitsubishi Outlander Sport/ASX NHTSA Side Impact








2011 Mitsubishi ASX/RVR/Outlander Sport JNCAP Side Impact








2011 Mitsubishi ASX / RVR / Outlander Sport EuroNCAP Crash Tests (Frontal, Side, & Pole Impacts)








CE FEL DE CRASH TEST ESTE ACESTA?















Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori