Mitsubishi Asx

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Iul 12, 2010 1:28 am

Daca are sistemul keyless cheia arata ASA. Nu e briceag pentru ca nu mai ai nevoie de cheia metalica. Exista si cheie metalica care iese din ea, dar e doar pentru situatia in care nu mai ai baterie la cheie.
Acum sa nu zici ca iti place masina atat de tare, dar nu o iei pentru ca nu iti place cheia

Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Lun Iul 12, 2010 4:53 pm

Intense nu are keyless.

Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Mar Iul 13, 2010 4:56 pm

Am fost anuntat astazi de catre dealerul local ca nu ne mai putem incadra in programul Rabla cu versiunea Intense 1.8 4WD (pt. ca termenul de livrare depaseste data de 23 Noiembrie). Asa ca, cu mare parere de rau, ma voi orienta catre o alta marca. Sincer, nu inteleg strategia asta de marketing din partea Mitsubishi Romania. Daca pe foametea asta isi permite sa piarda clienti...no comment.

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mar Iul 13, 2010 5:40 pm

ce vina are mitsubishi pentru ca guvernul are programul asta pana atunci?!

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Iul 13, 2010 7:05 pm

Se va mari programul sigur

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mar Iul 13, 2010 7:10 pm

@f.cristi,nu are nicio vina Mitsubishi pt legile emise in Romania.La fel pateai cu orice marca/model livrat dupa 23 noiembrie.Dar la cate vouchere sunt inca nefolosite,ar fi si pacat sa nu se prelungeasca termenul.

Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Mar Iul 13, 2010 7:25 pm

QUOTE (ligla @ Jul 13 2010, 05:40 PM) ce vina are mitsubishi pentru ca guvernul are programul asta pana atunci?!
Da, dar si termenele de livrare mitsu sunt exagerate.


QUOTE (radurin @ Jul 13 2010, 07:10 PM) La fel pateai cu orice marca/model livrat dupa 23 noiembrie.Dar la cate vouchere sunt inca nefolosite,ar fi si pacat sa nu se prelungeasca termenul.
La orice alta marca la care am mai fost pana acum termenele de livrare promise au fost septembrie maxim octombrie.
Pot risca sa comand masina, sa dau avans si sa nu ma incadrez (sau sa nu se prelungeasca programul) in program si sa pierd cupoanele ?

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mar Iul 13, 2010 7:43 pm

Nu poti risca,ai dreptate.Dar sa stii ca intre promisiune si realitate cateodata e o diferenta mare,ma refer aici strict la termen de livrare pt autoturisme.

Si eu cand mi-am luat masina eram dispus sa astept 3-4 luni pana la livrare,insa nimeni nu-mi mai garanta pretul,adica vezi doamne pret necunoscut si termen de livrare aproximativ necunoscut.

Tine cont si de faptul ca e un model lansat recent.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Iul 13, 2010 7:48 pm

Topicul se inchide si de acum se vor deschide topicuri cu discutii punctuale. Deja merita o categorie pe forum ASX-ul, depasind faza de concept.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori