Tetiera

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
Metall
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 24, 2014 11:54 am
Contact:

Mesaj de Metall » Mie Aug 05, 2015 3:50 pm

Salut,
Am cumparat un ASX Invite de cateva luni (si aproape 4.000 de km). Printre micile neajunsuri pe care le are as pune si tetiera care mi se pare foarte incomoda (mie ca sofer, pasagerul nu s-a plans ).
Mi se pare mult prea aplecata inspre inainte, la drum lung nu ma impac defel cu ea.
Voua cum vi se pare?
O sa incerc sa o schimb cu alt tip cand ajung pe la reprezentanta.

Avatar utilizator
outl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 03, 2013 5:29 pm

Mesaj de outl » Sâm Aug 08, 2015 9:18 pm

Tetiera este astfel reglată ca în cazul unui accident sa prevină deplasarea capului prea mult în spate.Eu zic sa nu modifici nimic.

Avatar utilizator
Metall
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 24, 2014 11:54 am
Contact:

Mesaj de Metall » Lun Aug 10, 2015 12:18 pm

Am mai avut masini si in niciuna nu eram cu capul aplecat atat de in fata. E deranjant asa cum e acuma. O sa vad la reprezentanta daca nu au si alt model

Avatar utilizator
outl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 03, 2013 5:29 pm

Mesaj de outl » Lun Aug 10, 2015 9:01 pm

Dacă o ai complet așezată în jos vezi cum te simți cu ea mai sus ,eu așa făceam ,acum mai depinde și Cum stai ca și distanta fata de volan și la fel reglarea spătarului ca și unghi.Nu știu ce sa zic, dar sa nu îți montezi orice tetiera pt ca are un rol f important ca și siguranță .Bafta!

Avatar utilizator
Metall
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 24, 2014 11:54 am
Contact:

Mesaj de Metall » Joi Aug 13, 2015 11:54 am

De la dealer citire: asa sunt astea de ASX. Eventual sa comand una de Pajero si sa vad daca o simt la fel de incomoda. Iar daca nu-mi place ... ghinion, ca trebuie sa o cumpar ca sa mi-o aduca

Avatar utilizator
mihaidrebot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iul 18, 2015 5:29 pm

Mesaj de mihaidrebot » Dum Aug 23, 2015 6:12 pm

Probabil depinde si de varianta de ASX. In manual e specificat ca tetiera trebuie ridicata incat sa atinga capul, nu ceafa/gatul. Daca nu o pozitionezi corect si te loveste cineva din spate, risti probleme serioase.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori