Program Piese Asx-ajutor Consola Centrala

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Sep 08, 2014 10:42 pm

mai degraba gasesti la dezmembrari, decat dupa codul de produs.

Avatar utilizator
`servoman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Feb 26, 2012 11:54 pm

Mesaj de `servoman » Lun Dec 08, 2014 12:59 am

QUOTE (BoogY @ Sep 8 2014, 02:07 PM) Salutare,
Pentru noul asx am gasit un sistem de navigatie care include si masca de bord,este frumos integrat cu butoane in masca,nu pe langa display.Problema este ca masca provine de la un asx mai vechi si lipsesc niste elemente de design care sunt sigur ca nu sunt integrate in bord si se pot cumpara separat pe codul original.
Nu am un program de piese sau catalog de reparatie pentru asx si nu stiu cum sa dau de codul acela,cei de la reprezentata mitsubishi dau din umeri,afirma ca nu gasesc elementele alea gri de pe langa masca.
Are cineva un program sau acces la o catalog de piese sa-mi poata identifica acele elemente si sa ma ajute cu un cod?
Atasaez imagini cu elementele incercuite...
Multumesc frumos!
Se pot folosi cele de pe masina. Se demonteaza masca cu tot cu ornamente apoi se dau ornamentele jos si se monteaza pe masca cu navigatie pe care vrei sa o inlocuiasti. Cel putin la mine asa s-a procedat la inlocuirea sistemului clasic cu un sistem cu navigatie cu android deoarece masca cu navigatie nu avea si ornamentele gri de pe laterale.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori