Cheie Si Telecomanda Mitsubishi Asx

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
Iordan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 16, 2014 1:08 am

Mesaj de Iordan » Vin Mar 21, 2014 5:35 pm

Salut,
Mi-am achizitionat recent un Mitsubishi Asx din 2012,1.8 Diesel,150 CP. Din pacate am o singura cheie si la reprezentanta din Galati una noua este 200 euro.Am gasit pe net mai multe modele de transpondere si nu stiu exact ce sa cumpar.Am desfacut singura mea telecomanda si pe cip scrie PCF 7936 AS. Acest tip de cip il gasesc pe site-ul de unde doresc sa cumpar in 2 variante. Pentru Colt si Lancer.Aveti idee care varianta ar trebui sa o comand ? Vanzatorul nu a stiut sa imi dea un raspuns. De asemenea pot cumpara si carcasa cu 2 butoane dar fara telecomanda de la ei. Telecomanda mea(partea electrica) are frecventa 433.9 Mhz. Asta se poate cumpara separat de undeva? La reprezentanta vine cheia completa cu cip si telecomanda si nu se poate cumpara separat.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Mar 24, 2014 12:13 pm

Cheia de la asx este identica cu cea de lancer, atat partea mecanica si carcasa cat si la partea electronica si cip. eu zic sa mergi pe varianta de lancer.
cheia de colt sincer nu stiu cum arata.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Mar 24, 2014 6:19 pm

PS:nu stiu de pe ce site vrei sa faci comanda, eu am cumparat de pe www.keymam.com. au cam tot legat de chei, sisteme de siguranta etc/

Avatar utilizator
Iordan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 16, 2014 1:08 am

Mesaj de Iordan » Vin Mar 28, 2014 11:05 am

Multumesc de raspuns. Am reusit sa fac rost de cheie + cip.Acum caut o telecomanda.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori