Mitsubishi Iasi

Dealer-ul / Service-ul raspunde
Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mar Mar 02, 2010 10:46 am

Eu mi-am facut cruce de ce am vazut ca a putut scrie un reprezentant al unui service. Cum adica "daca nu va convine, mergeti in alta parte?" Domnilor si doamnelor de la M Car, care cititi acest forum, mai controlati-va si voi oamenii ca va faceti de ras. Nu ca v-ar interesa, prostii au dat bani pe masina, acum ce sa facem, ne-ati prins in capcana jucam cu voi. Dar cine credeti ca va mai cumpara Mitsubishi dupa felul in care se poarta unii angajati ai dvs cu posesorii actuali de Mitsubishi?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mar Mar 02, 2010 7:40 pm

@2dor - in iasi nu e mcar
in iasi e casa auto

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Mar 02, 2010 10:55 pm

Se intelege de la sine ... Cred ca era vorba de fond, nu de forma ..

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Mar 03, 2010 8:43 am

QUOTE (COObra @ Mar 2 2010, 07:40 PM) @2dor - in iasi nu e mcar
in iasi e casa auto

Si aia nu apartin tot de Tiriac Auto? Deasemenea nu cumva sunt controlati de M Car Trading?

Cred ca e ca la McDonalds ( sau asa ar trebui sa fie ), exista un standard care trebuie respectat.


Atentie COObra ca nu am spus M Car Distribution ci doar M Car, adica am lasat loc de interpretare. Din ce stiu eu totul se invarte dupa M Car Trading, am avut un prieten la Mit Motors si ei sunt dealeri, masina mea tot de la M Car a venit, nu au importat-o cei de la Mit Motors.

Citat de pe google:

S.C. M CAR TRADING S.R.L.
Distribuitor Exclusiv Mitsubishi Motors pentru Romania

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Mar 03, 2010 9:47 am

QUOTE adica am lasat loc de interpretare
si ti se pare corect? adica vis avis de subiectul discutat, cu ce ti-a gresit tie m car distribution? pana laurma si casa auto, trebuie mentionat ca e vorba de iasi, ca saracii astia din bucuresti nu au nici o vina.
iar m car trading poate sa controleze si el pana al un moment dat. nu poate sa stea dupa fiecare angajat al fiecarui dealer sa vada cum se comporta. - ma rog nici nu vroiam sa ma bag in discutia asta ca e prea departe de mine, dar vroiam doar sa se inteleaga ca m carul de care vobesti tu este o firma si ala de care vorbesc eu, e alta. (oricum sunt sigur ca stiai asta)

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Mar 03, 2010 9:31 pm

QUOTE (COObra @ Mar 3 2010, 09:47 AM) si ti se pare corect? adica vis avis de subiectul discutat, cu ce ti-a gresit tie m car distribution? pana laurma si casa auto, trebuie mentionat ca e vorba de iasi, ca saracii astia din bucuresti nu au nici o vina.
iar m car trading poate sa controleze si el pana al un moment dat. nu poate sa stea dupa fiecare angajat al fiecarui dealer sa vada cum se comporta. - ma rog nici nu vroiam sa ma bag in discutia asta ca e prea departe de mine, dar vroiam doar sa se inteleaga ca m carul de care vobesti tu este o firma si ala de care vorbesc eu, e alta. (oricum sunt sigur ca stiai asta)

E hai sa nu fim ingerasi ca nici cu Bucuresti-ul nu imi e rusine. Am avut si eu niste experiente in service-ul M Car Expozitiei nu prea placute. S-au rezolvat prin amabilitatea unor oameni mai de sus care sunt parca din Trading. Mentalitatea celor de la Iasi este peste tot, in aproape fiecare service. Sa nu ne ascundem dupa degete, sunt in fiecare service oameni deosebiti, nu dau nume, ii stim iar unul din ei care e in Expozitiei a fost laudat de multe ori. Norocul sau ghinionul omului simplu, cumparator de Mitsubishi sau de alte marci, este in functie de ce om nimereste intr-un service. Iar anumiti oameni cu bun simt, pentru ca a nu face scandal cand esti nedreptatit, este un bun simt, isi iau teapa ca fraierii. Pentru ca la noi in Romania singura varianta sa ti se faca dreptate este sa faci scandal, altfel esti luat drept prost. In loc sa fim tratati noi clientii dupa zicala " clientul nostru, stapanul nostru", deobicei suntem tratati altfel.

M Car Trading care este importatorul unei marci japoneze de prestigiu, ar trebui sa fie foarte interesat de cum se comporta service-urile dealerilor din tara, pentru ca ei de fapt reprezinta acea firma japoneza. Cand un om injura marca Mitsubishi din cauza unor probleme de fiabilitate, atunci de fapt este direct atins M Car Trading. Daca ar scadea vanzarile de masini Mitsubishi in Romania importate de M Car Trading, din cauza dealerilor, atunci e o problema directa care ii afecteaza. E un cerc vicios in care e toata lumea sau are trebui sa fie toata lumea, de la importator, la dealer, la service, si pana la feedback-ul oferit de catre un cumparator.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Mar 04, 2010 7:34 am

de acord cu ce ai scris mai sus....dar mcar distribution tot nu are treaba cu topicul asta.
daca ne apucam sa generalizam, inseamna ca si tenisul e de rahat. ca tiriac e patronu'.
si daca e asa atunci si nadal si federer. si pot sa mai bat campii daca vrei . sper ca m-ai inteles mai bine de data asta.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Mar 04, 2010 9:30 am

Back on topic please: Mitsubishi Iasi

Avatar utilizator
tchay
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 02, 2008 5:12 pm

Mesaj de tchay » Joi Mar 04, 2010 3:43 pm

prin prezenta va anunt ca nu voi mai posta in acest topic.
Va multumesc!

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Vin Mar 05, 2010 4:54 pm

Nici nu ma asteptam la altceva.

Am sa inchid topicul, cred ca nu mai are sens sa stea deschis.

Scrie răspuns

Înapoi la “Dreptul la replica”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori