Mitsubishi Iasi

Dealer-ul / Service-ul raspunde
Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Vin Aug 21, 2009 8:19 am

Bughy... cei de la casco mi-au tras-o simplu... De acuma faptul e consumat...asta e... N-am rata la CASCO... si de dat in judecata ar fi singura solutie...! Dar na...nesimtiti !

Avatar utilizator
and3yu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 19, 2007 1:00 am

Mesaj de and3yu » Sâm Aug 22, 2009 9:51 am

Romania te iubim! Pe tine si pe oamenii tai! Asta este stilul 100% romanesc! Care,cum,sa se "descurce" mai bine,sa te fure mai frumos s.a.m.d. Oare mie mi-au schimbat galeria de evacuare? Sau mi-au lipit-o cu cositor?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Aug 22, 2009 4:23 pm

Ar fi cazul sa verifici...

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Lun Aug 24, 2009 8:20 am

Partea a II-a
Departament Service/Contract reparatie nr 69 600 data 9 oct 2008 ora 08 18
Tip Comanda :Garantie
Receptioner: Somitca Lucian
Sef atelier : hutanu narciz
Lucrari estimate
Descriere : Verificare bancheta spate, verificare comanda ceata spate, verificare jocuri suspensie directie
Observatii : bataie roata stanga fata, scartait in stg fata la virare doar in timpul mersului, bancheta spate scartaie, scartait amortizor dr spate
Fisa Control Calitate:
S-a remediat zgomot stanga fata reclamat de client. In urma probei de drum efectuate impreuna cu clientul ( aici e un mare bullshit deoarece prima data a plecat masina mea cu hutanu sofer si un mecanic in dreapta eu doar observand din showroom cum pleaca ), se concluzioneaza faptul ca "ZGOMOTELE SI VIBRATIILE CARE SUNT RECLAMATE SE DATOREAZA CONDITIILOR SI CALITATII DRUMULUI PE CARE CIRCULA MASINA"(presupun ca mi-au montat gratuit sistemul de monitorizare globala ca altfel nu imi explic remarca). Necesar de inlocuit 2 anvelope lovite ( anvelope lovite :O). Clientul circula cu masina pe propria raspundere ( asta cum mai vine)

Asa.... Deci bataia la roata stanga fata nu au facut nimic..au zis ca mi se pare mie, scartaitul la virare la fel, bancheta dupa ce am plecat de la ei a inceput iar sa scartaie, arcul de la amortizor tot la fel face...
Deci ce au facut ei...ABSOLUT NIMIC

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Lun Aug 24, 2009 8:25 am

PARTEA A III-A
Contract reparatie nr 69 844 data 10 oct 2008 ora 18 34
Tip comanda : Garantie
Receptioner : Somitca Iulian
Sef atelier : narciz hutanu
Lucrari estimate
Descriere : Verificare pedala ambreiaj
Observatii: Scartait la calcarea pedalei de ambreiaj
Fisa Control calitate : nr comanda 69 855
Necesar demontat cutie de viteze si constatat functionare; clientul refuza sa lase masina in service plecand pe raspunderea proprie

Episodul se consuma altfel : dupa ce le-am facut peri albi ca au gresat pedala iar au gresat-o, apoi aparand un scartait la actionarea pedalei de ambreiaj si de la compartimentul motor au decis, pardon a decis marele mester hutanu sa de-a jos cutia. Toate bune si frumoase ! Ajung sa iau masina de la ei ..iaca miracol ! La fel facea, cutia nu au dat-o jos, ci iar au gresat si cam atat ! Nesimtire

Avatar utilizator
LaurB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 14, 2008 10:44 am

Mesaj de LaurB » Lun Aug 24, 2009 4:04 pm

Salut,

cat asteptam la ITP saptamana trecuta, m-am intalnit cu un domn cu un colt albastru care si el "iubea" casa auto Iasi din varii motive.
(prima revizie costa cat doua ca cica ceva era defect la masina).
Nu stiu toata povestea si cat din ea e veridica.
Ideea e ca a facut reclamatie la mitsu Europe, de a venit un olandez sa ii inspecteze masina, cu care ocazie a iesit ca nu are nimic.
Eu zic sa faci si tu o mica reclamatie la Mitsu Europe si sa ii pui in copie pe toti...incluziv pe importator, etc, poate se misca ceva.
Prea is baga picioarele.

Laurentiu

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Aug 24, 2009 8:00 pm

Ori faci reclamatie , sau poate facem ( ma refer la un grup ) , ori te orientezi spre alt service .

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Mar Aug 25, 2009 8:30 am

Eu unul m-am orientat la revizie spre MCar Expozitiei...Ovidiu Ungureanu mi-a lasat o impresie ca se poate si altfel ! Dar e greu ...la ei pot sa imi faca o constatare...dar ca sa imi las masina la Bucuresti ...ar insemna o pierdere de timp si de bani totodata... ! Am facut sesizari si la importator.... tot nu a ajutat cu nimic...l-a sunat pe hutanu si tot o branza a fost...! Am trimis mail si la cei de peste granita si ei tot la importator au trimis sesizarea...deci alta branza !

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Sâm Noi 07, 2009 12:31 am

Hai ca am trait sa o aud si pe asta...auzi tupeu....

"3.Mi se pare corect sa va faceti reviziile la Bucuresti, dar nu mi se pare corect sa faceti reziviile la Bucuresti, apoi sa veniti la Iasi sa faceti lucrari de garantie, si tot dumneavoastra sa spuneti ca sunteti nemultumit de serviciile noastre.Ati fost la Bucuresti cu problema cu zgomotul, in cele 7 luni de cand ati reclamat? "

Ce daca isi face revizia la Bucuresti si se prezinta in Iasi cu probleme la masina???? Sunteti acelasi brand ...aveti aceleasi obligatii d'aia ii spune RETEA DE SERVICE !!!!

Aveti tupeu...n-am ce spune....va faceam guler certificatul de garantie daca INDRAZNEATI sa imi spuneti asa ceva....a respectat perioadele de service si le-a efectuat in SERVICE-URI AUTORIZATE MITSUBISHI .....aveti obligatia sa remediati orice defectiune.....

Parca va si vad .... fosti mecani DACIA, pe sistemul "Las' ca merge si asa!" ..... Dumnezeu stie cat va mai trebuie sa va remediati coportamentul fata de clientii vostrii....si ca un mic hint : DATORITA CLIENTILOR VA LUATI SALARIILE SI AVETI CE PUNE PE MASA FAMILIEI VOASTRE ZI DE ZI !!!! Este cazul sa incepeti sa constientizati ca fara banii nostrii ati fi doar niste simple numere de ordine la coada pt somaj.

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Dum Noi 08, 2009 12:34 pm

daca nu ma insel service-ul mitsu..e casa auto...tester...
aceeasi dobitoci care nu stiu decat sa te jecmaneasca...bine ca le-a picat licenta la mazda...am facut infarct cand am auzit ce preturi vroiau la revizii..niste covorase etc...iar la calitatea serviciilor...daca te duci cu o defectiuni....te lasa cu ceva de genu...""unde? nu domne ..e normal""
si-ar merita soarta falimentului...dar e un mare om politic in spatele afacerii...asa ca inca mai este sustinut

Scrie răspuns

Înapoi la “Dreptul la replica”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori