tricouri MITSU.ro

Discutii despre materiale promotionale mitsu.ro, din stadiul de proiect si pana la finalizare
Scrie răspuns
Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Mai 11, 2008 9:47 pm

Propunere: avand in vedere ca vine vara si noi suntem inca la inceput de drum, ar fi bine sa procuram tricouri inscriptionate MITSU.ro; in prima faza fiindca pe viitor ne-am putea putea diversifica oferta (sepci, pixuri sau alte accesorii).

Pentru a evita probleme intampinate pe alte forumuri in astfel de incercari propun sa facem in felul urmator:
- timp de 2 saptamani sa cautam oferte si modele (pentru 30-40-50 tricouri poate resim sa scoatem si discount-uri);
- dupa aceasta perioada, timp de inca 1 luna facem lista cu utilizatorii care doresc tricouri;
- apoi la o perioada de 1 luna se mai organizeaza constant liste pentru noii useri.

DE CE AR FI MAI BINE ASA? pentru ca invatam din greselile altor forum-uri care s-au grabit sa creeze liste fara a avea o oferta concreta; si astfel trec 4-5-6 luni de la deschiderea topicului si nu exista nimic concret (decat o lista cu "n" tricouri care nu au unde sa fie inscriptionate).

Ce spuneti? Ne bagam? Daca da, hai sa cautam oferte!

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Mai 11, 2008 11:33 pm

Da, eu ma bag.

Si un sticker mic pentru masina de unde pot si eu procura?

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Mar Mai 13, 2008 1:11 pm

Buna ideea cu tricourile, m-ar interesa si pe mine.

chacha: Sunt disponibile deja stickere, vezi topicul de aici:

http://www.mitsu.ro/forums/viewtopic.php?t=265

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Mai 14, 2008 2:44 am

Foarte buna initiativa, subscriu.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mie Mai 14, 2008 8:19 am

QUOTE (andrei)Foarte buna initiativa, subscriu.
ar trebui sa gasim o solutie sa mediatizam putin topicul acesta fiindca vad ca nu prea intra omu' in sectiunea CAFENEA. De altfel trebuie sa incepem sa mai si cautam locuri in care sa imprimam tricourile.. Hai sa gasim o solutie sa afle colegii de forum de aceasta initiativa!

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Mai 14, 2008 8:52 am

QUOTE (adictoma)QUOTE (andrei)Foarte buna initiativa, subscriu.
ar trebui sa gasim o solutie sa mediatizam putin topicul acesta fiindca vad ca nu prea intra omu' in sectiunea CAFENEA. De altfel trebuie sa incepem sa mai si cautam locuri in care sa imprimam tricourile.. Hai sa gasim o solutie sa afle colegii de forum de aceasta initiativa!

Am un prieten cu imprimerie care le face super ok, cu vopsea, nu cu tehnica aia cu hartie incalzita. O sa ma interesez sa vad cat cere pe tricou, sunt sigur ca o sa-mi faca un discount. Revin cu pretul.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Mie Mai 14, 2008 10:15 am

QUOTE (Speedy)Am un prieten cu imprimerie care le face super ok, cu vopsea, nu cu tehnica aia cu hartie incalzita. O sa ma interesez sa vad cat cere pe tricou, sunt sigur ca o sa-mi faca un discount. Revin cu pretul.

Subscriu si eu pentru aceasta initiativa asa ca asteptam sa ne dai un pret. Cand mergi sa discuti cu el, ia cu tine (sau trimite-i prin mail ) o copie a logo-ului sa vada cum arata. Eventual, incearca sa obtii niste poze cu ce a mai facut.

Poate incepem si o lista cu cine vrea un astfel de tricou. Cand va inscrieti pe lista, treceti si marimea.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mie Mai 14, 2008 11:23 am

mai bine ar fi, asa cum am scris si in primul topic, sa ne hotaram de unde le luam si apoi sa facem lista.
@speedy: intreaba te rog care ar fi valoarea discountului pentru 20, 30, 40 sau 50 tricouri.

O parere personala ar fi sa mergem pe tricouri gri(culoarea forumului) si sigla forumului sau tricou rosu cu sigla forumului. Daca este posibil ar da bine si nickname-ul pe maneca sau sub sigla.

Lista va fi sub forma: NickName NumePrenume Oras Model/Culoare MarimeTricou Cantitate

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Mai 14, 2008 12:10 pm

QUOTE (Sfinxul)QUOTE (Speedy)
Am un prieten cu imprimerie care le face super ok, cu vopsea, nu cu tehnica aia cu hartie incalzita. O sa ma interesez sa vad cat cere pe tricou, sunt sigur ca o sa-mi faca un discount. Revin cu pretul.

Subscriu si eu pentru aceasta initiativa asa ca asteptam sa ne dai un pret. Cand mergi sa discuti cu el, ia cu tine (sau trimite-i prin mail ) o copie a logo-ului sa vada cum arata. Eventual, incearca sa obtii niste poze cu ce a mai facut.

Poate incepem si o lista cu cine vrea un astfel de tricou. Cand va inscrieti pe lista, treceti si marimea.

Nu e problema cum arata sigla, se face fara probleme mai ales ca e doar o culoare. Sincer, nu am auzit sa fi avut plangeri pana acum la calitate. El mai mult se ocupa sa faca pentru salopete de la firme mari pe aici, tricouri pentru stafful cluburilor, etc. Garantez eu calitatea, imi mai face si mie cand imi mai trazneste o idee misto de tricou Sunt sigur ca nu o sa fie nemultumiti, acum mai ramane sa vb cu el sa vad cat imi ia de tricou si nu se compara cu cele facute de exemplu in diverta sau prin orhideea in Bucuresti care dupa cum am spus se face cu un fel de autocolant care se aplica la temperatura ridicata pe tricou dar care in timp nu rezista prea bine si se poate lua.

Avatar utilizator
mocanu86
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 05, 2007 11:38 am

Mesaj de mocanu86 » Mie Mai 14, 2008 6:00 pm

f buna ideea . si pe verso tricoului sa fie ceva trecut ca o completare

Scrie răspuns

Înapoi la “Boutique mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori