Tokyo Express

Ai o masina care nu e Mitsubishi? Vrem sa o vedem!
Avatar utilizator
Doc
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iun 30, 2008 2:16 am

Mesaj de Doc » Joi Mar 14, 2013 9:33 am

Nu ai nevoie de incalzire in scaune. Trust me.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Joi Mar 14, 2013 10:12 am

Daca are si o doamna de transportat, sigur va avea nevoie de incalzire, eventual cu trei trepte de incalzire

Avatar utilizator
cocolino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 04, 2008 8:55 am

Mesaj de cocolino » Joi Mar 14, 2013 10:15 am

La cata adrenalina poate elibera masina cred ca ar fi nevoie mai degraba de racire in 3 trepte.

Avatar utilizator
cocolino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 04, 2008 8:55 am

Mesaj de cocolino » Joi Mar 21, 2013 10:38 am

De ieri i-am pus anvelopele de vara: Nokian Z line 215/45/ZR17. Pe lista scurta au ajuns ele si cu GY Asymmetric 2. Am ales Nokian pentru pret mai bun, disponibiliate pe stoc, montaj si echilibrat la Best Tyres, la 5 minute de mine, pe Metalurgiei, peste drum de Grand Arena, indice de viteza Y (300 km/h) fata de W la GY (270 km/h), indice de greutate 91 fata de 87. Si pentru flancurile ranforsate (XL) - risc mai scazut sa faca galme la prima gropita. Sunt un model destul de recent lansat, nu am gasit foarte multe review-uri despre ele, dar tinand cont ca inlocuiesc fostele Nokian Z G2 despre care am citit numai de bine sper ca am facut alegerea corecta. Pretul total a fost de 2200 RON.
Primele impresii dupa montaj sunt ca masina pleaca mai rapid de pe loc si sunt mult mai mai silentioase decat cele de iarna pe 225. Pentru franare si aderenta astept un drum pe serpentine in weekend-ul viitor.

Daca mai e cineva interesat de Nokian Zline, acestea sunt 2 link-uri cu tehnologia pe care o inglobeaza si care au contribuit in buna masura la alegerea lor:

1. http://www.automarket.ro/stiri/am-testa ... 46656.html
2. http://www.anvelopenokian.com/anvelope- ... -line.html
Fişiere ataşate
DSC_0109.JPG
DSC_0109.JPG (2.38 MiB) Vizualizat de 6209 ori

Avatar utilizator
Doc
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iun 30, 2008 2:16 am

Mesaj de Doc » Vin Apr 12, 2013 6:45 pm

Cam bate vantul pe aici. Nu mai povesteti nimic despre ce ai mai facut la masina?

Avatar utilizator
cocolino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 04, 2008 8:55 am

Mesaj de cocolino » Sâm Apr 13, 2013 9:41 pm

Deocamdata doar chestii pe partea estetica: vopsit portbagaj, aripi fata, spoiler fata + spate la Hess Autoconcept, in Voluntari. Urmeaza tot la ei capota, usile, aripile spate si pragurile. In final va ramane doar plafonul nevopsit, si asta pentru ca arata foarte bine vopseaua pe el si nu vreau sa mai dau jos luneta si parbrizul. Foarte multumit de ei.
Avem si tavita de portbagaj de la Mircea din Tm, si tot de la el presuri de velur elegance "custom made", gri cu cusatura grena , in ton cu tapiseria interioara (vreau sa fac si plafonul aceeasi nuanta de gri). Unii au zis ca ar fi fost mai frumoase pe negru, dar eu am vrut unele mai "jeg proof" pe care sa nu se cunoasca imediat urmele de pantofi.
Am schimbat uleiul cu Red Purple 5W-40, astept sa fac 3000 km cu el ca sa vad in ce ritm il arde, comparativ cu Fuchs-ul anterior care coborase la minim pe joja dupa 3000 Km de la schimb.
Masina trage foarte bine, dar cel mai mult ma impresioneaza felul in care se aseaza pe drum si cum se lipeste de sosea in viraje ( gratie si LSD-ului), si asta cu suspensia stock de 11 ani !
Fişiere ataşate
DSC_0119.JPG
DSC_0119.JPG (2.29 MiB) Vizualizat de 6204 ori
DSC_0124.JPG
DSC_0124.JPG (2.51 MiB) Vizualizat de 6214 ori
DSC_0115.JPG
DSC_0115.JPG (2.49 MiB) Vizualizat de 6211 ori


Scrie răspuns

Înapoi la “Masina Mea, alta decat Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori