Golf 5 - Maşina Mea Cu Aere De Vedetă. :)

Ai o masina care nu e Mitsubishi? Vrem sa o vedem!
Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Joi Apr 26, 2012 8:34 am

Multumesc Andrei!

Am o colectie destul de mare de poze cu Mitsubishi-uri, gata sa fie postate.

Si, asa cum am recunoscut de fiecare data, aspectul exterior al Lancer-ului era unul dintre motivele pentru care tineam masina. Cu buburuza asta nu mai este la fel, nu mai exista acel felling de impozanta pe sosea, lumea nu se mai da din calea mea si nu prea mai ies cu nimic in evidenta in trafic. Sunt un sofer cu o masina, nu un racer cu o "mancatoare" de asfalt.

Eh, sunt alte lucruri care ma incanta la Golf si daca le-as pune in balanta cu cele ale Lancer-ului, nu regret deloc alegerea/schimbarea facuta.

'neata!

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Mai 23, 2012 3:53 pm




Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Mie Mai 23, 2012 7:04 pm

Sa nu uiti sa-ti pui sticker Mitsu.ro pe ea

Avatar utilizator
jorgensen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 14, 2011 8:34 pm

Mesaj de jorgensen » Joi Mai 24, 2012 12:51 pm

s-o stapanesti sanatos si sa fie intr-un ceas bun. super masina...
eu am de vreo 4 ani un vw jetta sport-line, orecum similar cu golful tau, cu aceeasi motorizare si sunt tare incintat de ea. nu acelasi lucru il pot spune despre noul meu ASX- intense +.
cu riscul de a deranja pe multi colegi de pe aici, eu sunt convins ca vei fi foarte multumit de ea...

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Joi Mai 24, 2012 8:51 pm

jorgensen - argumentele pro sau contra unei masini germane in fata uneia japoneze le-am mai discutat pe aici, prin diferite topicuri. Probabil tot ceea ce gasesti tu insuficient la ASX, gaseam si eu la Lancer-ul pe care il aveam si daca tinem cont da faptul ca masina ta este si echipare de top, cu siguranta intelegi foarte bine ce caut eu la un autoturism.

Inainte de Lancer am avut Passat B6 si inainte de Passat am avut Bora, asa incat am fost crescut si obisnuit cu luminite, butonase, pasarele, aiureli, etc., intr-un cuvant confort nemtesc, iar in momentul in care am ajuns posesor de Mitsubishi, a trebuit sa cedez foarte mult de la mine in aceste privinte. Nu mi-a placut Lancer-ul decat ca exterior si a contat foarte mult faptul ca avea cutie automata. In rest, o spun cu mana pe inima, tanjeam dupa "nimicurile" nemtilor.

Pe de alta parte sunt perfect constient ca un motor nemtesc, desi are faima, nu se poate compara niciodata cu unul japonez, dar mi-am asumat acest risc si acum sunt multumit de ce detin.

De suparat, nu superi pe nimeni, ba chiar te invit sa iti faci un topic in aria "Masina mea ASX" , in care sa spui ce iti place si ce nu, la ASX-ul tau. In felul acesta poti sa ajuti si alti colegi care doresc sa achizitionez o astfel de masina, cu sfaturi si opinii de la un proprietar.

Bafta!


Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Vin Iun 01, 2012 9:19 am






Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mar Iun 05, 2012 10:06 am


Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Vin Iun 08, 2012 8:32 am


Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mar Iun 12, 2012 3:32 pm






Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Iun 12, 2012 8:21 pm

Pozele puse sut ok , dar ar fi si mai ok si daca ai pune si o descriere a locatiei respective . Sau nu vrei sa ajungem si noi pe acolo ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina Mea, alta decat Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori