Golf 5 - Maşina Mea Cu Aere De Vedetă. :)

Ai o masina care nu e Mitsubishi? Vrem sa o vedem!
Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Apr 25, 2012 4:50 pm

Salut!

Aceasta este noua mea masina. Am intrat in posesia ei martea trecuta si de atunci sunt foarte incantat de ea, motiv pentru care o sa incarc aici cateva dintre pozele pe care i le voi face.

Ca o descriere scurta pot sa spun despre masina ca a fost cumparata in 2008 de noua din Germania, de catre primul proprietar si a ajuns printr-un coleg de pe VWForum sa fie masina mea, in data de 17 aprilie 2012, dupa ce am vandut fosta masina (Mitsubishi Lancer 1.8 CVT). Golf-ul are 65.000 de km reali, cu carte service completa/completata in reprezentante in Romania si Italia, are un motor de 1896 cmc, 105 CP si o multime de dotari:

- scaune incalzite;
- dublu climatronic;
- geamuri spate ionizate;
- coming/leaving home;
- oliganda centrala heliomata;
- pilot automat;
- BC Plus;
- volan si schimbator imbracate in piele;
- comenzi pe volan;
- ornamente usi si bari de protectie in culoarea caroseriei;
- lumini pentru picioare;
- jante aliaj 4 + 1;
- proiectoare ceata;
- tapiseriei cu model special.

- ca si minus pot adauga radio/cdplayer-ul care reda decat track, model RCD 210 (asa a fost masina dotata din fabrica).

Pe langa dotarile de la interior, ador prelungirea barii fata si faptul ca bara spate este in culoarea caroseriei. Aceste doua adaugiri le-am asigurat prin CASCO (pe langa restul masinii) la suma de 1200 euro, pentru ca si mie si sotiei mele ne plac foarte tare si din cate am inteles, un singur element costa undeva la 500 euro in reprezentanta.

Cateva poze:













Sper ca va place masina mea cu aere de vedeta si ne veti aprecia pe masura.

Va multumesc!

Avatar utilizator
PIRI
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 12:16 pm

Mesaj de PIRI » Mie Apr 25, 2012 6:55 pm

Felicitari pentru achizitie.Ai facu o alegere buna.Sa o folositi sanatosi ,mult.. mult timp si fara incidente.

Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Mie Apr 25, 2012 7:05 pm

Felicitari pentru achizitie. La cat mai multi km fara incidente.
Cum a fost trecerea de pe cutie automata inapoi pe manuala?

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Apr 25, 2012 7:17 pm

Sabin, daca vrei sa ma crezi, cu doua seri inainte sa o cumpar (adica in ziua de Paste) am mers cu o Skoda Octavia, cu cutie manuala si toata noaptea am fost entuziasmat de acest lucru. Nu mai condusesem deloc manuala, in ultimii 2 ani si faptul ca am putut simtii motorul si turatia si zgomotul si zvacnirile si demarajul si ambitia de a sta in ture si as putea sa o tin asa in laude pana maine... m-au facut sa imi doresc si mai tare sa revin la manuala. Nimic de zis, automata are calitatile ei, dar pe langa faptul ca e extrem de comoda, te trage spre o stare de neglijenta la adresa stilului de condus (cel putin asa a fost la mine). Acum sunt mult mai atent (prudent) cum conduc si mult mai implicat in procesul de sofat, daca il pot numi asa.

In cateva cuvinte, ceea ce simt acum, pot spune doar: "HOME SWEET HOME!" (Home = manual gerabox).

PIRI, multumesc pentru incurajari!

Bafta!

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mie Apr 25, 2012 7:43 pm

Sa o stapanesti sanatos! cat a costat achizitia?

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Apr 25, 2012 7:56 pm

Multumesc Tanaka! M-a costat 9000 euro.
Acum am aflat, uitandu-ma pe net ca masina mea face parte dintr-o editie limitata numita United.

Avatar utilizator
Directoru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:56 pm

Mesaj de Directoru » Mie Apr 25, 2012 8:34 pm

Sa o stapanesti sanatos si sa nu ne parasesti acum ca ai schimbat masina!

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Apr 25, 2012 9:31 pm

Stai linistit, directore, nu va las!

Acum ca nu mai pot participa la calendar, o sa va incant cu poze doar in acest topic si in cel de la "O poza pe zi", unde sunt activ alaturi de Tanaka.

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Mie Apr 25, 2012 9:37 pm

Felicitari de achizitie ! Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km fara incidente !

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Apr 25, 2012 11:26 pm

QUOTE (66RRR @ Apr 25 2012, 09:31 PM) o sa va incant cu poze ................. si in cel de la "O poza pe zi"
Inseamna ca oricat de mult ti-ar place noua masina, tot visezi la ce-ai avut, iar asta nu poate decat sa ne bucure!

Hai sa-ti fie intr-un ceas bun!

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina Mea, alta decat Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori