2004 Subaru Forester , 2.0 125cp , Gri

Ai o masina care nu e Mitsubishi? Vrem sa o vedem!
Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Lun Apr 30, 2012 11:34 pm

ai tambur pe spate sau e iluzie optica?

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Mai 01, 2012 2:09 am

Nu e iluzie optica

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Iun 12, 2012 9:19 am

Ieri am trecut iar pe jantele de 15'' dupa ce le-am reconditionat . Au fost facut un gri graphit si au iesit bine ( sablare si vopsire electrostatica ) . Si acum o saptamana , daca tot nu am putut monta pe Carabus ceva , le-am gasit loc pe forestier . E vorba de Hella Supertones
O sa pun si ceva poze cand reusesc sa le fac upload ...
Si masinuta mai are cativa km si face 130.000

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iun 13, 2012 12:16 am

Multi inainte, asteptam pozele!

Intre timp, ai mai adaugat vreo ceva pe to-do-list?

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Iun 13, 2012 12:40 pm

Multam fain Andrei .
Pai in prima faza trebuie sa-mi schimb foliile de pe geamurile de la usile din spate . Pe urma sa-mi schimb becul de la pozitie dreapta fata ( e cu dat jos farul ) , o curatare si vopsire oale saboti si etrieri .
Am reusit sa-mi schimb si contra aripile fata care erau sparte de cand a luat masina .
Ideea generala - masina sa fie functionala si sa arate cat mai aproape de stoc . Nu am ce sa-i fac la masina ( modificari ) , nu este una turbo la care sa incep sa o modific pe toate planurile ...dar cine stie , poate o sa ajunga si o turbaciune si atunci vedem .
Si inca ceva adaugat pe to-do list : drumuri la mare si la munte

Le: am adugat si poze , noroc cu telefonul :-)
Fişiere ataşate
DSC_0376.JPG
DSC_0376.JPG (1.07 MiB) Vizualizat de 6342 ori
DSC_0427.JPG
DSC_0427.JPG (888.41 KiB) Vizualizat de 6349 ori
DSC_0377.JPG
DSC_0377.JPG (1.04 MiB) Vizualizat de 6353 ori

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Iul 12, 2012 2:18 pm

Am fost cu ea si la folie , s-a rezolvat . Acum sper sa tina mai mult decat cele avute si sa nu le mai schimb cat am masina .
Ieri am schimbat si bieletele antiruliu fata ( tind sa cred ca de la jantele de 17'' au avut mai mult stres in ele si au cedat ) . Acu masina e iar in firea ei si drept si prin urmare o duc in w-e sa respire aer de mare

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Vin Noi 02, 2012 10:09 am

N-am mai scris de ceva vreme pe aici ...hai sa mai pun cateva randuri
Masina se apropie de 140.000 km si la ultima revizie am folosit Motul 8100 Xcess , care pana acum ( aprox 5000km ) e ok . S-a montat si scutul metalic la motor + cutie .
Pe to-do-list ramane parbrizul de schimbat ( inca nu am facut si acesta schimbare ) , caut un cd player original cu mp3 , grila fata sa o schimb ( vreau una simpla ) , sa-i schimb si becul de la pozitie ( da , nu l-am schimbat nici acum ) si in w-e sa trec pe gumele de iarna - am facut rost de un chilipir de jante ( 400 lei setul jante sh originale ) si gumele BF Goodrige Winter Slalom KSI noi - o sa va spun si parerea despre ele cand iesim din iarna.
Becurile PIAA inca functioneaza si lumineaza foarte bine , deci pana acum sunt multimit . Au fost montate becuri similare si pe Carabus si Simi spune ca in sfarsit vede si el noaptea .
In rest , apa , paie si bataie . O sa mai pun poze de sezon - noroaie si zapada , mai trebuie sa le si fac .

Drive safe to all

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Ian 22, 2013 9:41 pm

QUOTE (cristibna @ Jul 12 2012, 01:18 PM) Am fost cu ea si la folie , s-a rezolvat . Acum sper sa tina mai mult decat cele avute si sa nu le mai schimb cat am masina .

Mda, se pare ca iar nu am noroc , si le-am pus in alta parte acum. 2 geamuri din 4 trebuie sa le schimb ....
Masinuta a facut 143.000km, imediat facem si revizia de 145.000km . In afara de inchipuirile mele cu eventuale ''bube'' , imi tot da eroare de la sonda lambda , dar nu e grav. Masina zic eu ca merge bine si se comporta la fel de bine pe orice drum .
To-do-list-ul nu s-a schimbat , nu i-am facut nimic de pe lista , dar o sa vina si vremea lor .
Si 2 poze de sezon facute in w-e

S-auzim numai de bine .




Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Mar Ian 22, 2013 10:04 pm

Da de ce n-ai stat pe placa cu ambele picioare? Nu te-a lasat Mr Jack?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Ian 23, 2013 11:45 am

De data asta Jack a fost absent, l-a inlocuit Jim. Dar n-a putut sa stea prea mult, ca avea program a doua zi, dis de dimineata.

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina Mea, alta decat Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori