zeus' chariot

Ai o masina care nu e Mitsubishi? Vrem sa o vedem!
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Ian 31, 2008 10:17 am

2dor, e de belea panoul ala central combinat cu restul bordului...e antiglont ?

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Joi Ian 31, 2008 10:47 am

QUOTE (Cristi)din fata super
din laterala ok
spatele disproportionat cu restul masinii

Aici ??i dau dreptate, parc? s-au chinuit cu designul ?i au obosit c?nd au ajuns la cur..

QUOTE (Cristi)bordul deosebit ...
http://img246.imageshack.us/my.php?imag ... 177ft3.jpg
tiganieeeee curata, suflat cu aur nu era ? )
sau macar volanu' inscriptionat "ZEUS" ?

glumesc...e special, nu am vazut un Kitsh mai veritabil ca asta...
ai luat-o pe comanda sau panoul ala de pe mijloc l-ai vopsit tu cu oja ? )
cand vad bordul asta imi aduc aminte de radiocasetofoanele alea chinezesti de dupa revolutie Futachi, International sau cam asa ceva.)
mai lipseste un CD atarnat de oglinda. )
vara, cand bate soarele e nevoie de ochelari de soara ca panoul ala de zici ca e altar de biserica s-ar putea sa deranjeze la ochi.

Asta e o chestiune de gust, mie chiar ?mi place. ?n compara?ie cu o ma?in? care are ?n loc de bord, un perete de plastic mai bun sau mai prost calitativ. Ma?ina tocmai fusese sp?lat? ?i au dat-o ?ia cu nu ?tiu ce solu?ie, de regul? nu este at?t de "str?lucitor" bordul.

QUOTE (Cristi)tu circuli cu namila asta prin oras ?
te intreb pentru ca am vazut ca nu ai loc de cei cu suv-uri... )

Da, circul cu ea fiindc? nu am ?ncotro. M? enerveaz? la culme ?i ?mi ????ie curul dup? un Lancer (sau Focus... sau Civic). Nici ?n parc?ri nu ?ncape, ori ?i at?rn? curu ?n strad?, ori trebuie s? o sui cu o roat? pe bordur?. E strig?tor la cer!!
Lucrurile se schimb? ?ns? ?n momentul c?nd ie?i din ora?. La drum lung e superb

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Joi Mar 20, 2008 1:48 pm

Frumos Mondeo acesta nou! Nu degeaba l-a ales nenea Bond, James Bond!

Tu esti cumva inscris si pe ClubFord.ro?

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Joi Mar 20, 2008 2:46 pm

...Exceptand partea din spate care e parca de la alta masina.....si bordul metalic...care se poate rezolva totusi ori prin cumpararea unui panou cu altfel de insertie....masina arata excelent....asa zic eu....
Bordul ala metalic e in toate dotarile exceptand Ghia...care are o chestie penibila cu mahon....
Am fost la un pas sa imi iau un Mondeo...ca era la acelasi pret cu Lancerul meu...desi nu avea acelasi nivel de dotari......
...dar....varianta disponibila era cu un motor de 2.0 benzina....140cp....care avea in carte un consum 11.4....urban....va dati seama ca in Bucuresti era cam pe la 14-15....prea mult....mult prea mult...
Cu toate astea...si astazi as da Lancerul pe un Mondeo cu motor diesel....

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Joi Mar 20, 2008 9:10 pm

QUOTE (adictoma)Frumos Mondeo acesta nou! Nu degeaba l-a ales nenea Bond, James Bond!

Tu esti cumva inscris si pe ClubFord.ro?

Da, sunt ?nregistrat ?i pe ClubFord dar nu prea mai postez... mai citesc odat? pe s?pt?m?n? ce mai e nou s? fiu la zi cu ?irul evenimentelor. O s? mai postez c?nd imi vine noul focusan.

QUOTE (thor)...Exceptand partea din spate care e parca de la alta masina.....si bordul metalic...care se poate rezolva totusi ori prin cumpararea unui panou cu altfel de insertie....masina arata excelent....asa zic eu....
Bordul ala metalic e in toate dotarile exceptand Ghia...care are o chestie penibila cu mahon....

Cu partea din spate au dat-o ?n fasole, nici mie nu-mi place dar, ?n ce prive?te, panoul de pe bord, acesta chiar d? bine. Aluminiul se asorteaz? perfect cu nuan?a arginitie a exteriorului ?i cu celelalte inser?ii de aluminiu sau crom de prin habitaclu (vezi volan, m?ner u??, clan?a etc). ?n poz? ma?ina era proasp?t sp?lat? ?i piept?nat? iar bordul a fost dat cu o crem?. Acum nu mai este a?a lucios.

QUOTE (thor)Am fost la un pas sa imi iau un Mondeo...ca era la acelasi pret cu Lancerul meu...desi nu avea acelasi nivel de dotari......
...dar....varianta disponibila era cu un motor de 2.0 benzina....140cp....care avea in carte un consum 11.4....urban....va dati seama ca in Bucuresti era cam pe la 14-15....prea mult....mult prea mult...

Consumul ?la cred c? este normal la o ma?in? de gabaritul ei. 4844x1500x1886(mm) si 2200kg.

O rug?minte personal? thor, te rog s? ?ncerci s? folose?ti virgula (,) ?n locul punctelor de suspensie (...) e mult mai estetic. No offence.

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Joi Mar 20, 2008 9:19 pm

Nu am spus ca e anormal pentru motorul ala,e anormal pentru buzunarul meu
Nu e estetic cu punctele alea?...si cu punctele de pe stoc ce fac...?Raman cu ele?))

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina Mea, alta decat Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori