2005 Renault Megane Estate 1.6 110cp Bleumarin

Ai o masina care nu e Mitsubishi? Vrem sa o vedem!
Avatar utilizator
zenoroz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 28, 2010 11:12 pm
Contact:

Mesaj de zenoroz » Joi Apr 29, 2010 10:52 am

Salut din nou,

Asa cum am specificat si in sectiunea Cafenea/Membri deocamdata ma folosesc cu succes de masina din semnatura. Nevoile in crestere ale familiei in ceea ce priveste transportul cu masina proprie (si ca nr de membri dar si ca locuri in care trebuie si/sau se doreste a se merge cu masina) plus o conjunctura propice sper sa ma ajute sa schimb Megane-ul cu un Outlander 2.0L diesel din 2007. As prefera sa scriu mai multe pe acest forum abia dupa ce eventual o sa intru in posesia mitsului. Pana atunci probabil voi "deranja" doar cu intrebari in sectiunea dedicata Outalnderului doar daca nu-mi voi putea raspunde la nelamuriri "studiind" singur topicurile. Am tot cochetat cu ideea unui Lancer SportsBack nou, care-mi place foarte mult, dar mi-am dat seama ca imi ofera semnificativ mai putin spatiu decat break-ul actual. ASX-ul care urmeaza sa vina este foarte interesant (teoretic un Lancer mai inalt si mai capabil pe drumuri proaste) dar iese din buget la motorizarea si dotarile pe care mi le doresc. Asa ca "batranul" Outlander sper sa fie alegerea intelepta si ca si spatiu si ca si capabilitati.

Va multumesc inca o data ca m-ati primit pe acest forum.



L.E. Scuze, cred ca trebuia sa initiez topicul asta in "Masina Mea, alta decat Mitsubishi". Cred ca am apasat the wrong buton ... hmm ... desi imediat dupa initiere imi aparea topicul unde trebuie. Daca este cazul, rog sa fie mutat sau chiar sters. N-as vrea sa fac "dezordine" pe aici . Merci

Flaviu
Fişiere ataşate
IMG_1010.JPG
IMG_1010.JPG (62.88 KiB) Vizualizat de 5105 ori
IMG_0929.JPG
IMG_0929.JPG (84.31 KiB) Vizualizat de 5113 ori
IMG_0928.JPG
IMG_0928.JPG (62.9 KiB) Vizualizat de 5130 ori

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Apr 29, 2010 11:27 am

Bun venit pe forum din partea mea!
sper sa intri in posesia modelului dorit, este o masina strasnica..
si daca-i si varianta full, cum ai descris-o aici, atunci sa te bucuri de ea.

A cerut userul in cauza sa fie mutat topicul , nu trebuie sa repeti si tu .

Avatar utilizator
zenoroz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 28, 2010 11:12 pm
Contact:

Mesaj de zenoroz » Joi Apr 29, 2010 12:06 pm

Gand la gand in legatura cu mutarea topicului.

Da, e varianta full, ma rog ce se putea pune pe masina in urma cu 3 ani, la destul de putin timp dupa aparitia in RO a lui Outlander. Are acea trapa care credeam ca nu e cine stie ce, credeam ca se produc curenti de aer ciudati in masina la deschiderea ei, dar in cele mai multe conditii de drum este foarte placuta si utila folosirea ei. Nu are Navi (am inteles ca n-a fost disponibil initial in RO) in schimb are RockFord Fosgate-ul care suna excelent. Are portbagaju un pic mai mare decat break-ul meu iar ca dimensiuni exterioare este aproape la fel (masina mea are exact 4,5 m lungime iar outalnderu cu aprox 10 cm mai mult, si latimea e doar nitel mai mare la mitsu insa in cazul gardei la sol si inaltime diferentele sunt clare). Bancheta din spate nu este la fel de confortabila la mitsu ca si la megane dar e mai incapatoare. Am apucat sa testez Outlanderu respectiv de cateva ori, chiar si la drumuri mai lungi, si-mi plac foarte mult scaunele din fata si pozitia la volan (se poate regla suficient de jos astfel incat sa fie comod la drum lung pe asfalt). Ce sa mai zic, un pic suna cam "a la tractoras" dieselu de la vw de 2 L dar isi face cu prisosinta treaba, mai ales ca a fost tunat in garantie chiar la un service mitsu si i s-au mai adaugat vreo 25 de caluti ... prin urmare pe autostrada merge brici. Are deja aprox 50.000km de cand a fost tunat si nu au fost nici un fel de probleme. Masina nu intentionez s-o tin mai mult de aprox 4 ani deci n-o sa fac nici eu mai mult de aprox inca 60.000 km si sper sa nu apara mari probleme la diesel in aceasta perioada. Urmaresc indeaproape topicurile din sectiunea Outlander si ma informez frecvent in privinta asta .

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina Mea, alta decat Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori