Probleme Forum

Forum privat dedicat activitatii moderatorilor
Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Mar Apr 13, 2010 10:10 am


Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Iul 01, 2010 3:01 pm

Nu e tocmai o problema a forumului, dar nu cred ca e cazul sa deschid un nou topic pentru asta.
Am vazut ca de cateva zile au aparut in partea de sus doua reclame. Sincer pe mine personal ma deranzeaja mai ales cea cu oferta 10% reducere la service. Stiu ca forumul are nevoie de sustinere financiara si ca cel mai la indemana mijloc e reclama, dar cred ca trebuie luata o masura care sa dovedeasca respect pentru membrii.
In momentul de fata e reclama in banner (apropo, a disparut logoul mitsu.ro, dar poate reclama colina e mai importanta), inca una dedesupt, alta imediat dupa primul post de pe pagina si inca una cu emag in partea de jos.
Daca e nevoie de asa multe fonduri, hai sa facem o cheta.
Mai multe nu mai comentez.

PS: Cel mai tare e sa citesti topicul Service story si sa iti apara reclama cu 10% reducere

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Iul 01, 2010 4:15 pm

Reclama de la Colina va ramane pana la sfarsitul lunii, dupa care va aparea un nou header.

Legat de bannerul din partea importatorului, colaborarea cu ei o sa fie benefica comunitatii pe mai multe planuri, iar chestia asta se va observa usor-usor in timp. Nu a fost posibila afisarea unui banner expandabil acum, insa fac presiuni in acest sens. Faptul ca au aratat interes fata de ce se intampla aici, sper si ar trebui sa duca la imbunatatirea serviciilor pe care ni le ofera.

Cele de la emag si google vor disparea si ele curand. Insa nu stiu inca cat de curand.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Sep 14, 2010 8:46 am

de aseara mie imi apare cand intru pe forum ca lucreaza OFFLINE , iar problema asta nu este doar pe pc-ul de acasa ci si la munca .
Care e treaba ? ca io nu inteleg

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Sep 14, 2010 10:45 am

Andrei Pex a trimis aseara un mass ca mitsu.ro se va muta pe un alt server si ca nu va fi disponibil 24h. Se poate sa aiba legatura. Cred ca cel mai bine se suspenda total functionalitatea pe serverul actual si se relua direct pe noul server. Sper ca mesajele scrise in modul asta offline sa nu se piarda.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Sep 14, 2010 10:49 am

Eu nu am primit acel mass , nu stiam de aceasta manevra . Adica stiam ca se va face mutarea, aflasem de ea , dar nu acum , atat de repede.

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mar Sep 14, 2010 12:14 pm

Yep, incercam sa mutam serverul pe alt hosting.
Din cate am inteles, pana la urma mutarea a fost realizata, sa vedem daca mai trebuie ceva si-ii da Andrei drumul din nou.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Sep 16, 2010 1:07 am

We are up and running! Dupa mici peripetii, ca deh, fara nu se poate.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Joi Sep 16, 2010 11:10 am

Aseara pe mine ma transfera la yahoo cand vroiam sa intru pe forum

Daaar, macar acum pare ca se misca mai repede, nu ?

Spatiu mai mare de mesaje si poze pe cand urmeaza

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Sep 16, 2010 7:54 pm

S-a rezolvat si asta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul Moderatorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator