Activitatea Moderatorilor

Forum privat dedicat activitatii moderatorilor
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Dum Aug 24, 2014 12:21 pm

Cine a sters postul a facut foarte bine.....nu s-a respectat regulamentul......insa Radu suflet mare la pus la loc.Userul respectiv nici macar nu s-a obosit sa citeasca regulmentul ci pur si simplu si-a creat un cont pentru a-si vinde cazanul,cont la care a bagat o parola aiurea pe care bineinteles ca a uitat-o.Nu suntem Autovit sau Olx si nici nu cred ca tindem sa devenim.Deci in consecinta anuntul respectiv va ramine dar pe viitor anunturile care nu respecta regulamentul trebuie sa fie sterse.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Joi Feb 19, 2015 6:48 pm

ALEX 44 AI inbox-ul full.

Am incercat sa iti trimit mesaj dar mi-a zis ca este full. Te rog sterge din mesaje ca sa iti pot trimite un email.

Radu

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Sâm Mar 28, 2015 4:33 pm

Salutare,

Era la un moment dat un coleg forumist care si-a schimbat volanul de invite (cel cu comenzi volan pe stanga de volum si radio) cu cel cu cruise control inclus si stiu ca reusise sa il faca sa functioneze. Ma poate ajuta cineva cu un link la topic ?

Studying purposes.
Multumesc.

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Sâm Mar 28, 2015 7:35 pm

Cand faci rost de butoanele pt volan ne vedem si activam functia. De preferat sa le si montezi. In afara de butoanele volanului trebuie sa mai pui un swich la pedala ambreiaj si sa verifici daca cel de la frana e cu 4 fire (2 circuite). Daca e simplu (2 fire) trebuie schimbat si ala. Restul e can can (bus).

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Dum Mar 29, 2015 2:44 pm

volint, iti multumesc pentru implicare si bunavointa insa as vrea daca vrei (), sa ma ajuti cu ceva mai multe detalii.
Ce anume tre' sa-mi cumpar ca sa fac modulul de cc functional ? In afara de butoane, de care eu sper sa fac rost... Eu stiam ca Lancerul 1.5 invite nu stie din calculator modul de cruise control si ma orientasem catre ceva universal; vazusem aici ceva - http://comfortauto.ro/home.html?page=sh ... gory_id=12

Multumesc once again!

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Dum Mar 29, 2015 7:17 pm

Nasol... La 1.5 inca nu s-a gasit metoda de bypass fara rescrierea ECU. Pe astea afrermarket universale nu le cunosc si eu nu m-as baga la asa ceva.Pt alte functii de studiat :

http://mmc-manuals.ru/Mitsubishi_Lancer_X:_Customizing

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Mar 30, 2015 11:12 am

Am sa studiez, multumesc pentru info.
OEM code pentru partea din dreapta a comenzilor de volan daca are cineva nevoie : 8602A008

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Iun 23, 2015 10:06 am

Salut baieti,

Dati un sfat va rog, ca-mi bubuie teasta.

http://mitsu.ro/forum/index.php?s=&sho...st&p=131768

Avatar utilizator
Vasea
EVO V
Mesaje: 496
Membru din: Joi Ian 02, 2014 1:32 pm
Localitate: IASI
Contact:

Mesaj de Vasea » Mie Feb 01, 2017 6:52 pm

Buna seara, sunt Florin din IASI, pasionat de masini japoneze.

am intrat in acest domeniu, forumuri auto, in 2006, pe hondafan.ro , unde am activat o perioada moderator la sectiunea Anunturi.

din pacate, din lipsa de timp ( aveam acces la net la fostul serviciu ), am lasat-o mai moale, postez stiri auto.

aici, pe mitsu.ro , gratie lui sensei Radu, ma ocup tot de stiri / informatii utile.

am piedut accesul la fostul cont facebook, prin care, ma ocupam si de pagina fb a forumului.

o seara placuta!

cu stima, Florin

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Sâm Feb 11, 2017 9:21 pm

Bun venit, Florin!

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul Moderatorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori