Activitatea Moderatorilor

Forum privat dedicat activitatii moderatorilor
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Mar 05, 2013 7:26 pm

Andrei, cred ca ai facut ceva la forum si acu am gasit o ciudatenie. Mai exact, userul Stiristu' e inregistrat pe 3 martie 2013 , are deja 52 postari, dar daca caut postarile lui nu se gasesc decat 2...
Plus, in dreapta sus unde avem in bara calendar, members, search si help , inaintea lor apare ibMarket ? what de heck is that ?

Si nu stiu ce-mi veni si am intrat un pic in topicul cu o poza pe zi , si la 66RRR nu mai apare nicio poza. E suparat tare rau ... Parca am mai fost useri care si-au editat toate postarile in momente de frustrare, nu ?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Mar 05, 2013 11:51 pm

QUOTE (cristibna @ Mar 5 2013, 07:26 PM) Andrei, cred ca ai facut ceva la forum si acu am gasit o ciudatenie. Mai exact, userul Stiristu' e inregistrat pe 3 martie 2013 , are deja 52 postari, dar daca caut postarile lui nu se gasesc decat 2...

Va fi un flux de stiri automat, daca tot situatia o impune...

Postcountul a tot urcat ca am facut teste, dar nu prea mi-au placut rezultatele si le-am sters.

QUOTE (cristibna @ Mar 5 2013, 07:26 PM) Plus, in dreapta sus unde avem in bara calendar, members, search si help , inaintea lor apare ibMarket ? what de heck is that ?
Am incercat diverse pluginuri pentru generarea unor optiuni automate in mesajele comerciale.. insa nu prea mi-a iesit.

Trebuie sa il elimin de acolo..

QUOTE (cristibna @ Mar 5 2013, 07:26 PM) Si nu stiu ce-mi veni si am intrat un pic in topicul cu o poza pe zi , si la 66RRR nu mai apare nicio poza. E suparat tare rau ... Parca am mai fost useri care si-au editat toate postarile in momente de frustrare, nu ?

O fi decis sa isi retraga contributia...

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mie Mar 06, 2013 10:42 am

La 12 noaptea primesc PM de la radu lancer cu rugaminte sa ii redeschid topicul de vanzare al coltului, nu faceam nimic asa ca l-am mutat inapoi la bursa, posteaza el ca e de acutalitate, de dimineata posteaza si alinuta, apoi da el un up si apoi alinuta mai posteaza o fisa cu dotarile masinii.

Zic alinuta dar de fapt tot el intra si de pe contul ei

QUOTE Saru"mana ca ai sters postarea mea, radu lancer.

Acum daca vrei, ca tot am atasat dotarile Coltului o poti trimite inapoi la ora 07.30.


Servici usor!!!!

Le-am dat 2 pm si le-am zis sa se calmeze cu hiperactivitatea si bumpurile si up-urile mascate. Daca saptamana asta mai apare ceva de genul o sa curga cu warn-uri in ambele conturi fara discriminare, ca nu stau eu sa investighez cine de pe ce cont posteaza. Dam la amnadoi sa nu fie cu suparare.

Nu e nimeni in slujba lor sa-i pazeasca si sa le pliveasca posturile.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Mar 06, 2013 2:31 pm

Andrei, cat de complicat ti-ar fi sa gasim o alta sursa pentru forum, sa facem un back'up si sa mutam totul pe noua sursa?
Ma gandesc ceva cu mai multe optiuni atat la useri cat si la partea administrativa, mai aratoasa, mai... mai.
Poate-ar prinde bine ceva nou, atat pentru noi, cat si pentru useri.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mar 07, 2013 2:08 am

Salut,
trebuie sa cercetez putin solutiile free; licenta pe care o avem pt IPB a fost donata si nu stiu (inca) daca se poate folosi cu ultima versiune. Oricum, chiar daca niciuna din variantele acestea nu sunt favorabile, as avea in plan macar schimbarea temei...

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Joi Mar 07, 2013 12:12 pm

Da, un suflu nou, de orice natura, ar prinde foarte bine.
Eventual sa existe posibilitatea de a alege dintre cele 2 teme, ca trecerea sa fie mai lina si in randul userilor.

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Sâm Mar 09, 2013 3:03 pm

Lui ozziultras i-am mai sters un up neregulamentar si i-am dat inca 10%, iar lui gepetosd i-am dat un pm in care i-am zis sa nu mai scrie cu all caps si sa se ia de membrii, si sa vanda la bursa ce are de vandut. +10% ca m-am trezit deabia acum la 3 si cu fata la cearceaf.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Mar 13, 2013 10:31 pm

N-am mai rezistat si am fost un pic darnic cu Radu-Lancer. Primu' 10 e mai greu

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Lun Mar 18, 2013 10:34 am

I-am dat lui SarbuValentin 10% ca este ofticat, si mie 10% pt comportament nedemn de un moderator. M-am trezit cu fundu in sus azi.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mar 18, 2013 11:34 am


Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul Moderatorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori