Schimbare-modificare Regulament

Forum privat dedicat activitatii moderatorilor
Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Sâm Aug 30, 2014 1:32 am

Salutare.

Colegul Cristi4x4 a fost dragut si mi-a propus sa modificam/schimbam regulamentul.

Atasat aveti noul regulament. Am rugamintea sa il cititi -vedeti ce si cum este si daca toti sunteti de acord o sa il postez zilele urmatoare.

Multumesc,

Radu
Fişiere ataşate

[Extensia doc a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Dum Aug 31, 2014 3:50 pm

QUOTE (volint @ May 7 2014, 10:25 PM) Deci? Bauram, mancaram, discutaram... da' n-am hotarat mai nimic. Cum facem? Fiecare de capul lui? Sau cadem de acord cumva? Am clienti pt "orfelinat" da' n-am lege s-o aplic.

Cristi4x4 zicea ceva de un copy/paste, da' inca nu e "pe rol". O sa incer eu o adaptare pt noi, doar ca trebuie umblat la setarile forumului (aici beleaua pica la Radu) pt a putea aplica conditiile. Si musai trebuie acordul de "dincolo" pt a putea folosi "schema".

Spun din start ca e o adaptare facuta la 4 cuburi de gheata pe langa Jack, deci scuzele le prezint dinainte pt eventualele scapari (neintentionate).


[attachment=21173:regulament.docx]


Ce vedeti subliniat nu are corespondenta/functie pe mitsu.ro si ramane teoretic "in aer".

Nu dati cu parul, folositi pliciul de muste.

Eu unu' l-am parcurs "atunci" si nu se poate implementa direct, trebuie schimbata platforma forumului. Deci metoda VVP nu merge aici.

PS: chiar 3 luni pt un copy/paste? VVP s-a miscat mai repede.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Aug 31, 2014 11:17 pm

L-am citit si este OK insa niste mici semne de intrebare?
1. Va disparea sistemul de avertismente cu puncte? Mie acesta imi pare ok ca se vede mai usor "istoricul" userului in abateri. Daca ramane, nu am vazut care ar fi procentele aplicate pe abatere. Daca dispare, e putin cam subiectiva atitudinea prin care banam definitiv un user.
2. QUOTE -Anunturile mai vechi de 6 luni se sterg automat. - Propun sa se inchida topicul, nu sa se stearga, ramane pentru arhiva, poate ajuta pe altcineva in ceva situatie plus ca ajuta si la indexare Google, daca cineva cauta ceva de interes in domeniu.
3. "Club4x4" - apare cam des in regulament deci trebuie dat un Find/Replace.

P.S. Regret ca nu am putut participa la intalnire din motive de proaspat tatic si tot din acelasi motiv, prezenta mea a fost stearsa pe forum in ultimul timp (pampersi, plimbari in parc, etc - prietenii stiu de ce, nu?).

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Sep 12, 2014 10:33 pm

Salutare.

Dupa o perioada de inactivitate revin cu cateva lamuriri.


In primul rand si cel mai important de doua luni sunt tatic. Am inteles ca si colegul chacha este in aceiasi situatie. Odata cu cea mica timpul meu pe site a fost tot mai putin.
Plus ca, la serviciu ne-am mutat sediul social de 3 ori in ultima luna. Asa ca ... timpul a fost tot mai scurt . Nu am uitat de site ci doar mi-a ramas putin timp.

Acestea sunt cauzele pentru perioada de inactivitate a mea. Dar in curand o sa se stabilizele lucrurile.

In leg cu schimbarea regulamentului.

Colegul CRISTI4X4 a propus un regulament mai simplu si mai efficient. Colegul Volint a fost si el pentru schimbarea sau modificarea regulamentului actual.

VOI CE PARERE AVETI? Ce solutii gasim?


Multumesc.

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Vin Apr 15, 2016 10:03 pm

Deja taraganeaza de mult prea mult timp.

Radule ori faci rapid schimbarea de regulament ori o lasi balta si dam liber la orice. Deja se intampla tampenii si nu cred ca actuala situatie e in favoarea nimanui. Ai un model pe care-l tot studiezi de aproape 2 ani si inca nu te-ai hotarat.

Astia din "team" ce facem cum draq sa-i dai in cap unuia ce fwte un topic pe bursa cand n-avem unealta (regulamentul)? Si tot el se da lovit ca-i abuzat... si colac peste pupaza are 2 useri activi aici: RACINGCODE si SEBASTIAN_RC si inca unul banat - SEBASTIAN. Tot p-aceeasi firma a postat si Andrei_RC.

Abuzul meu ar zice sa zboare clonele... De tot

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Sâm Apr 16, 2016 11:35 pm

UP!

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Vin Iul 01, 2016 3:47 pm

Hai cu un up... mai dureaza mult? ce naiba? pana acum mai faceam doi plozi...

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul Moderatorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori