Intrebare: De Ce Mi S-a Sters Anuntul De La Bursa?

Condica de reclamatii
Avatar utilizator
salupy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 21, 2010 4:25 pm

Mesaj de salupy » Mie Sep 22, 2010 6:56 pm

Va salut.

As dori sa stiu si eu de ce mi-a fost sters postul din rubrica Bursa. Aveam la vanzare un pachet audio MTX. Astept un raspuns.


Multumesc.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Sep 22, 2010 7:41 pm

Extras din regulament :

"2. Pentru a posta in sectiunea BURSA, utilizatorul trebuie sa aiba cel putin 30 de zile vechime si minim 15 posturi in alte arii ale forumului. Exceptie fac cazurile in care utilizatorul vine cu recomandare din partea altui utilizator cu vechime de minim 180 de zile si 350 de posturi."

Avatar utilizator
salupy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 21, 2010 4:25 pm

Mesaj de salupy » Mie Sep 22, 2010 7:50 pm

ahaaaam.... interesant... bine de stiut.... draguti parteneri avem....

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Sep 22, 2010 7:58 pm

Eu zic ca asta-i motivul, un membru al staff'ului poate confirma sau nu.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Sep 22, 2010 9:07 pm

Eu am sters postul cu pricina din motivele enumerate mai sus de colegul Malakai .

Aici gasesti Regulamentul Mitsu.ro , iar aici regulamentul specific Bursei

Daca cumva nu ai apucat sa arunci un ochi pe ele , te invit sa le studiezi un pic si pe urma stam de vorba daca vrei .

Cristi

Avatar utilizator
salupy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 21, 2010 4:25 pm

Mesaj de salupy » Mie Sep 22, 2010 11:09 pm

facem evenimente impreuna si astea... si nu pot posta un anunt k nu am activitate pe forum? penibil... ms oricum.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Sep 22, 2010 11:39 pm

QUOTE (salupy @ Sep 22 2010, 11:09 PM) facem evenimente impreuna si astea

Regulamentul e acelasi pentru toata lumea. Desi nu imi amintesc sa ne fi cunoscut personal, poate ca daca ai fi contactat pe cineva din echipa administrativa sa spui exact cine esti si ce vrei, treburile ar fi stat altfel si ai fi primit recomandare din partea cuiva. Eu imi cer scuze personal pentru inconvenient, promit solemn sa adun toti moderatorii sa mergem la un curs voodoo, poate ne va ajuta sa nu mai recidivam pe viitor.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Sep 22, 2010 11:41 pm

salupy, nu e deloc penibil. Aceste reguli au fost introduse pentru ca erau o gramada de comercianti care postau anunturi care mai de care. Eu de ex nu te cunosc si nu stiu la ce evenimente ai participat sau chiar ai organizat. Cel mai frumos era sa contactezi un membru care te cunoaste si imediat dupa ce ai postat anuntul sarea si el cu o recomandare (dupa cum e prevazut si in regulament). Cei care modereaza nu pot sti dupa un nick-name ca un vanzator este serios sau nu.

Avatar utilizator
scraachu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 15, 2010 6:01 pm

Mesaj de scraachu » Joi Sep 23, 2010 10:48 am

Salutare!

Robert sunt a.k.a Scraachu unul din membri fondatori Fankia.ro...imi cer scuze pentru comportamentul colegului Salupy...treburile se vor rezolva prin vorba buna

CHeers si drumuri line!

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Sep 23, 2010 12:17 pm

Scraachu, nu s-a suparat nimeni. Ideea e ca este corect ca un user care se inregistreaza, sa mai si citeasca regulamentul forumului respectiv. Imi pare destul de ingineresc si cat am reusit noi de clar sa il facem, incat sa nu apara prea des "masuri" subiective din partea unor moderatori. Un alt exemplu ar fi chiar si titlul acestui topic, care initial era simplu "Intrebare". Daca toti ar crea topicuri cu tilturi: Intrebare, Help, Ajutor , cine ar mai stii ce sa caute intr-un forum? I-am editat titlul pentru ca in cazul in care si alti utilizatori noi au aceeasi nelamurire si vor sa reclame, poaate observa ca exista deja un topic cu aceasta problema.

Cazul lui salupy este insa cat de cat de bun simt, alti useri dupa ce le dispare topicul il posteaza de 10 ori, ii contactezi pe PM sa le explici de ce nu au voie si ei raspund cu jigniri. Nu e cazul aici. Exceptand ca salupy a sarit peste citirea Regulamentului , a avut bunul simt sa intrebe de ce i s-a sters, ceea ce e totusi foarte OK.

O zi frumoasa si cum spune (e si adevarat): don't take it personal!

Scrie răspuns

Înapoi la “Reclamatii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori