Garsia Impotriva Tuturor

Condica de reclamatii
Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Joi Mar 11, 2010 8:39 pm

Salutare, nu vreau sa deranjez pe nimeni dar unele persoane de aici comenteaza de aiurea si nu isi vad de treaba lor de Admin. Judeca oamenii si parerea lor trebuie luata ca litera de lege. Inchid topic-uri fara sa ceara parerea celui care l-a deschis, arunca acuze. Lucrurile astea ma deranjeaza. Pentru cine stie, am 32 de ani si nu sunt un pustan cordit care sa posteze chestii de aiurea aici, am gresit la inceput mi-am luat warnning-urile necesare dar unele dintre persoanele care administreaza acest forum sunt partinitori si isi fac propria lege pe langa asta mai fac si discriminari. Nu inseamna ca daca dau ceva si cer ceva ,sunt sarac, dar munca se plateste si daca unii sunt atat de carcotasi incat sa comenteze ca nu este ok, le-am trimis gratis fara pretentii. Nu este ok , cred ca, de cand am intrat pe acest forum, am adus si chestii noi, am fost foarte activ si am dat raspunsul la multe din intrebarile user-ilor.
Drept urmare, supun votului faptul ca unii admin trebuie sa fie ceva mai responsabili cu user-ii de pe acest forum si mai intelegatori cu cei mai in varsta care nu stiu atat de bine sa foloseasca acest forum
Multumesc si sper ca acest lucru sa nu imi fie luat in nume de rau dar si aici trebuie sa exista o anumita libertate de exprimare si nu o atitudine dictatoriala din partea unora.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mar 11, 2010 8:46 pm

Stai putin, eu sunt total pe langa, hai sa luam treburile punctual.
Spune-mi te rog care a fost problema/problemele, ce decizii s-au luat si de catre cine.

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Joi Mar 11, 2010 9:00 pm

dragii mei,nu cred ca trebuia luata o decizie atit de repede....consider ca garsia a ajutat f mult la cresterea raitingului acestui forum...a dat sfaturi f bune si in timp util...nu ma cunosc personal cu el,dar cind mai faceam greseli ma atentiona tot timpul....el stia ca am 44 ani,sint la inceput in ale calculatoarelor,mai faceam greseli de ortografie,scria cu litere mari,etc....el a fost cel care mi-a spus ce si cum sa ma comport.....mi-a dat acel soft moca-moca,zicind ca o sa bem noi o cafea cind trec prin piatra...chiar sint bulversat...traiesc totusi cu speranta ca s-a facut o eroare si s-a tastat o tasta gresit de catre cineva care a patit ca Diaconescu Mircea.in parlament....va rog sa analizati mai bine decizia ce s-a luat in pripa,e pacat....as dori sa mai vedeti o data ce se intimpla cu warnul meu...am facut greseli fara voie....pana mi-a atras garsia atentia

scuze la virsta ..am patruzeci si trei ani...nu-mi merge tasta doi si trei

Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Joi Mar 11, 2010 9:01 pm

Andrei, eu sunt un tip corect si cred ca nu am deranjat pe nimeni. Acest forum nu este al lui CIX, nu l-a adus el de acasa si nu a inventat el apa calda. Am gasit acel soft si am zis sa ajut pe toata lumea apoi le-am spus ca, daca vrea cineva sa faca o donatie ptr acel soft e ok, o luam ca pe o cinste pe care a-si fi intors-o la intanlirea de primavara si toata lumea era fericita. Dar acest CIX si-a permis, fara sa ma avertizeze, fara sa imi explice sa inchida topic-ul meu si plus de asta mi-a adus si acuze cum imi permit sa vand acest soft. Se poate observa ca nu am cerut un pret pe el si am spus DONATIE, este o diferenta enorma si daca nu stie, sa caute ce inseamna in DEX. Nu am spus la nimeni dintre persoanele care mi l-au cerut ca nu il dau pana nu imi plateste soft-ul si iti pot confirma aceste persoane acest lucru. Drept urmare am deschis aceasta discutie. Am doua Mitsubishi, un L200 si un COLT deci, am tot dreptul sa fiu pe acest forum si sa desfasor o activitate decenta si cred ca am fost destul de activ si am adus comentarii competente si pertinente. Dar nu am sa permit la un individ sa se comporte ca un dictator. Era simplu sa spuna, daca va cerea parerea la toti admin-ii , ca am gresit si ca dupa consultari cu voi restul, sa mute acest topic pe bursa. Toata lumea era fericita. Dar nu a facut acest lucru si m-a deranjat foarte tare.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Mar 11, 2010 10:31 pm

Sa stii ca nici acest CIX nu este un pustan care face ce vrea muschiu lui pe forum. Am 28 de ani si consider ca diferenta de varsta dintre noi nu este prea mare si imi permit sa te tutuiesc.
Legat de faimosul topic in care m-am apucat eu ca un nesimtit sa fac discriminare, afla ca titlul topicului este din start discriminatoriu; eu unul ma simt exclus . Din start precizez ca si eu am primit softul de la tine care defapt era un link catre un fisier hostat pe transfer.ro impreuna cu indemnul "Te rog sa nu il mai dai si altcineva". Am zis asta ca sa nu creada cineva ca m-as oftica ca eu nu am primit softul.

Sa zicem ca ai un soft care nu este al tau, dar vrei tu sa il dai la cine ai tu chef. Cu asta nu am nici o problema, doar ca fraza de mai jos arata ca e gratuit.
QUOTE Am gasit programul pe care il are si Reprezentanta Mitsubishi, cu piesele originale, cu coduri ptr orice masina Mitsubishi, asa ca cine il vrea prv me si il ofer cu cea mai mare placere.

Dupa ce vezi ca are succes la public publici un nr de cont si scrii asta:
QUOTE Am trimis la toata lumea care a intrat pe mine si mi-a cerut.
Pentru restul persoanelor care doresc si ptr alte marci de masini , implicit si Mitsu costul este unul modic tocmai pentru a veni in intampinarea voastra.
Fiecare soft va costa doar 10 dolari ...
Eu am cautat cuvantul DONATIE in tot topicul si nu l-am gasit, iar din ce am citat nu reiese asta deloc. Adevarul e ca 10$ e o suma modica - mai mult nu comentez.


Iti mai pun si niste citate din regulament, pe care, daca zici ca esti atat de implicat in bunul mers al comunitatii, il si respecti.
QUOTE Regulament specific BURSA
5. Pentru orice vanzare a unor obiecte a caror comercializare este ilegala (filme, cd-uri cu programe, muzica mp3, carti format electronic pentru care nu aveti drepturi de autor) se STERGE anuntul si se primeste un BAN pe 30 de zile, fara alta avertizare.

- Reclama ?n afara ariei de Publicitate: 50% + ban 7 zile

Moderatorii vor modifica, vor sterge posturi sau topicuri, vor avertiza si sanctiona membrii care vor "calca str?mb" si chiar le vor propune Administratorilor interzicerea accesului pe forum (ban) pentru membrii respectivi.

Sa inteleg ca am fost prea dur cu tine? Nu ti-a negat nimeni aportul care l-ai adus acestui forum dar nu cred ca trebuie sa te ridici singur in slavi. Nu exista o unitate de masura precisa pentru contributii aduse forumului, dar nu e cazul sa comparam pentru ca sunt multi care contribuie si mai mult si nu se lauda singuri. Chiar si titlul acestui topic arata multe despre tine.

Eu nu am de gand sa ma justific mai mult. Imi pare rau ca nu am actionat mai regulamentar de-atat.
Daca Andrei considera ca trebuie luate si alte masuri eu nu am nimic impotriva.

Pentru incheiere si special pentru tine ii imprumut vorba lui apetreicatalin67: VDS

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Vin Mar 12, 2010 1:25 am

Eu sunt de acord: Garsia s-o lase mai moale... aaa, si moderatorii s-o lase mai moale. Fratilor, suntem oameni cu totii, ce dreaqu' !?!.

Recunosc ca n-am remarcat faza cu $$$, dar Garsia mi s-a parut un membru OK pana acum, si cea mai buna idee pe care o am ar sa bem o (niste) bere cu totii...

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Vin Mar 12, 2010 1:32 am

Si eu vroiam sa propun, cand am vazut ca na sarit nimeni cu $$, ca la adunarea din mai, cine a luat softu .. sa vina cu beutura de banii aia

Scuze de off

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Mar 12, 2010 8:02 am

eu nu pot decat sa apreciez faptul ca Garsia mi-a trimis linkul si numarul de telefon pentru a ajuta in caz de nevoie.
poate ca citit dintr-o bucata ce a scris acolo poate sa deranjeze, dar tot el dupa ce a scris despre donatie, a mai dat linkul la vreo cativa fara sa ceara vreo dovada de plata.
pe de alta parte si moderatorii sunt oameni si pot face greseli, asa ca hai sa nu le luam gatul nici lor. nu cred nici ca cix a fost rau intentionat.
Andrei cand il mai sun are o voce ciudata, dar el oricum e ciudat ca zboara cu avionu'

Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Vin Mar 12, 2010 10:17 am

Eu am gresit, Ok? Imi cer scuze...consider acest topic inchis. Nu ma lupt cu morile de vant.
PS: Cix ai primit un link de pe transfer.ro ptr ca nu exista o alta modalitate sa trimit un fisier asa mare si nici un mail nu accepta asemenea dimensiune. Asta asa, by the way.
Esti in pozitia de admin deci, ai un avantaj fata de mine. Mai mult nu comentez.
O sa intru in anonimat ca multi de pe acest forum ptr ca se pare , deranjez.
Multumesc

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Vin Mar 12, 2010 10:31 am

a cere bani pe ceva descarcat de pe net pentru care nu ai drepturi de autor este ceva de domeniul fantasticului. Puteai sa dai link sau detalii pe topic sau PM. Daca cineva nu se descurca si-ti cerea ajutorul, atunci da, puteai sa spui ca timpul costa bani si n-avea nimeni o problema.
Altfel nu vad rostul postarii numarului de cont.

Scrie răspuns

Înapoi la “Reclamatii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori