[request] Demontare Bord Din Partea Soferului

How to?
Avatar utilizator
keenox
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 9:01 pm

Mesaj de keenox » Mie Dec 23, 2009 12:19 am

Salut. Va rog sa-mi spuneti cum pot demota bordul din partea soferului, adica partea de sub volan, pe care e montat si capacul pentru sigurante, si partea stanga a bordului, adica unde este duza de aer conditionat. Multumesc!

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Lun Apr 12, 2010 2:00 pm

Am gasit doar tutorialul pt demontarea consolei centrale la noul modelul Lancer.
mai multe detalii aici

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Apr 12, 2010 5:34 pm

Da, de-asta avem si noi, dar omul nu pe asta il vroia.
@keenox, spune-ne mai multe despre ce vrei sa faci ca poate te ajutam cumva.

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mar Apr 13, 2010 10:16 am

e un pic mai ciudat dar:

1. scoate chederul de la cadrul usii. (trebuie sa ridici un pic si ornamentul de plastic care acopera pragul sub usa soferului)
2. demontezi footrestul (are o clema-surub pe lateral cam in zona pedalei de ambreiaj)
3. tragi de ornamentul lateral de pe bord cel cu fata spre usa. (mai cu simt de raspundere are vreo 2 cleme)
4. tragi usor dar cu simt de raspundere de ornamentul argintiu (imitatie de carbon in varianta intense/instyle)
5. tragi de capacul de la sigurante
6. restul se demonteaza pe baza de suruburi
7. atentie/ mare atentie la airbagul de genunchi sa nu se declanseze. daca umbli prin zona aia mai bine deconecteaza bateria. (daca deconectezi bateria mai mult de 15 minute sa nu te sperii daca pierzi setari pe la radio-cd, se reseteaza consumuri/computer de bord, se reseteaza ECU)

Scrie răspuns

Înapoi la “Tutoriale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori