Laminare Elemente Interior Cu Carbon

How to?
Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Mie Dec 02, 2009 2:20 pm

In toata treaba cu fibra de carbon este vorba de nebunia fiecaruia si de "piticii de pe creier", da mai moro, dar tu ai stoluri

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mie Dec 02, 2009 10:56 pm

Oho, asa e...ai dreptate....stoluri, stoluri

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Vin Aug 12, 2011 1:09 pm

Revin cu noutati.

Dupa ce am patit pe pielea mea ca lacul aplicat la final sa se crapa (ori nu a fost de calitate, ori nu a fost bine aplicat) si odata cu el sa crape si rasina pana la fibra, recomand sa nu se mai lacuiasca piesela la final.

Eu am refacut ornamentul mare de la bord si la final am slefuit ffff bine cu smirghel fin le apa (de 2000) pana am scos suprafata "oglinda" si apoi am dat luciu cu polish (la primele maini de polish am folosit polish nr 1 de la 3M, iar la final am dat polish la culoare (negru) ca nu cumva sa ramana puncte albe in micile imperfectiuni). De asemenea am luat la mana si restul elementelor laminate si am dat jos lacul de pe ele (smirghel fin de apa - 2000) si le-am polishat si pe acestea. Rezultatul este mult mai bun si mult mai rezistent in timp la caldura generata de razele soarelui.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tutoriale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori