Montare camera mers cu spatele - Lancer 2008 instyle

How to?
Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Dec 24, 2008 12:22 am

De-aici am luat-o http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=1658 . A costat 99ron. Daca nu era asa de ieftina mai amanam, dar acum nu imi pare rau.

Ca si constatare mai recenta: am abservat ca pe vreme uda (la noi a nins toata ziua), cand se murdareste partea din spate a masinii, se murdareste si camera si se vede in ceata, dar asta s-ar fi intamplat oriunde as fi montat-o. Oricum, chiar si asa murdara se vede daca te apropii de ceva, doar ca mai in ceata.

Avatar utilizator
julaikos
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 6:41 pm

Mesaj de julaikos » Sâm Ian 31, 2009 7:00 pm

sper sa gresesc,dar nu mi se pare ca e orientata bine,cred ca trebuia pusa sa bata mai spre sol,incat liniile verzi sa se regaseasca pe sol nu in aer

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Sâm Ian 31, 2009 10:13 pm

Impreuna cu camera vin si doua inele cu care se poate regla sa bata mai sus sau mai jos. Si liniile alea de ghidaj se pot muta mai sus sau mai jos din setarile unitatii. Camera avand un unghi de acoperire foarte mare, prinde si solul; totusi, pe mine ma intereseaza sa vad obstacolele

Avatar utilizator
julaikos
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 6:41 pm

Mesaj de julaikos » Lun Feb 02, 2009 3:56 pm

inseamna ca e o camera buna,ce am tinut eu in mana odata pusa,acolo murea si era mai greu sa o reorientezi,iar miscarea reperelor din meniul unitatii e o chestie desteapta

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Mar 10, 2009 9:52 am

QUOTE (Dobermanul @ Mar 10 2009, 09:27 AM) Intrebare-A montat careva camera in usa porbagajului?
Daca da -cum se ved? Unghiul este bun? Indicatii?
Considerati ca e indicat sa se gaureasca potbagajul?
Multumesc
Mai am o intrebare-A reusit careva sa intre in harddisc?

Nu am vazut sa monteze nimeni pana acum camera in capota portbagajului, dar nu e imposibil. Vizibilitatea sigur este buna. Singurul dezavantaj pe care il vad este ca trebuie gaurita tabla.

Pe 16 martie o sa primesc adaptorul ide de la 2.5 la 3.5 si o sa pot conecta HDD-ul la computer. Din cate stiu, pana acum numai rcostin a reusit asta (dintre cei de pe forum).

Avatar utilizator
danliviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 3:18 pm

Mesaj de danliviu » Mie Mar 11, 2009 8:25 pm

cred ca,camera ar fi mai bine sa fie montata chiar in numarul de inmatriculare unde este cercul ala vopsit!
cred ca asa o sa incerc,dar imi trebuie un service unde sa fac asta,cei de la mcar au zis ca nu se baga la asta
ceva sugestii?

Avatar utilizator
Dobermanul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 06, 2008 6:08 pm

Mesaj de Dobermanul » Sâm Mar 14, 2009 11:36 am

QUOTE (cix @ Mar 10 2009, 09:52 AM) Nu am vazut sa monteze nimeni pana acum camera in capota portbagajului, dar nu e imposibil. Vizibilitatea sigur este buna. Singurul dezavantaj pe care il vad este ca trebuie gaurita tabla.

Pe 16 martie o sa primesc adaptorul ide de la 2.5 la 3.5 si o sa pot conecta HDD-ul la computer. Din cate stiu, pana acum numai rcostin a reusit asta (dintre cei de pe forum).
De unde ai facut rost de adaptor si cat a ajuns, vreau si eu unul.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Mar 18, 2009 10:31 pm

Discutia despre MMCS, HDD si adaptoare continua AICI

Avatar utilizator
danliviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 3:18 pm

Mesaj de danliviu » Mar Apr 21, 2009 11:42 am

am montat si eu camera din asta si merge perfect!
am montat-o in numarul de inmatriculare pe mijloc.
toata operatia am facut-o intr-un service de prin Titan,a costat 120 ron camera si 100ron montajul,sint foarte multumit de cum a iesit!
singura chestie e ca nu am reglaj din mmcs la camera(cum e in poza lui cix la final,ci se vede doar linia aceea cuba care indica solul si cele 2 linii de ghidaj dreapta stinga).Stie cineva(poate cix)cum sa apara pe mmcs si reglajul mai complex?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Apr 21, 2009 2:07 pm

Daca tii apasat SET + NAVI pentru cateva secunde intri intr-un meniu ascuns al sistemului. Pe undeva la Rear View Camera gasesti setarile alea. De-acolo poti sa reglezi pozitia liniilor care iti apar cand dai cu spatele.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tutoriale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori