Demontare unitate audio - Lancer 2008

How to?
Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Dum Dec 21, 2008 4:52 pm

Cu ocazia instalarii camerei video pentru mersul cu spatele am fost nevoit sa scot unitatea multimedia MMCS. Cred ca acelasi procedeu trebuie urmat si pentru demontarea unitatii audio de pe celelalte versiuni.

1. Scoaterea torpedoului:

- actionati cele doua cleme de prindere ale usi torpedoului


- scoateti pistonasul care tine usa torpedoului


- lasati usa torpedoului pana jos apoi trageti - o sa se desprinda din balamale


2. Demontarea partii din dreapta torpedoului

- desfaceti surubul care tine aceasta parte a bordului


- trageti usor pentru a desprinde cele doua cleme


3. Desfacerea plasticului lucios

- desfaceti surubul incercuit


- tregeti cu grija de ornament pentru a-l desprinde din cleme


4. Scoateti butonul luminilor de avarii - este prins in trei suruburi si in doua cleme din lateral)


5.Scoateti carcasa unitatii audio. Este prinsa in cleme si trebuie desprinse mai intai clemele din partea de jos apoi cele din partea de sus.
Este necesar, pentru scoaterea carcasei, ca monitorul sa fie rabatat.


6. Scoateti unitatea audio. Este prinsa in 4 suruburi usor de observat (nu am poza cu ele).

Poza 11

Ceea ce am facut eu, nu este o noutate. Daca considerati ca am omis ceva puteti completa.
Succes.

Cand am dat submit mi-a aparut eroarea: Sorry, but you have posted more images than you are allowed to, asa ca unele imagini le-am pus ca si link.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Dec 21, 2008 11:45 pm

QUOTE (cix @ Dec 21 2008, 04:52 PM) Cand am dat submit mi-a aparut eroarea: Sorry, but you have posted more images than you are allowed to, asa ca unele imagini le-am pus ca si link.
Am setat sa fie permisa atasarea de maximum 10 imagini/post, daca considerati ca nu este suficient se poate modifica.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tutoriale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori