conector AUX colt

How to?
Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Dum Noi 16, 2008 6:26 pm

salut,
nu stiu pe cati va interesa acest subiect, dar m-am gandit ca daca m-am lovit de "problema" sa impartasesc rezolvarea la toti.

in cazul in care vrei sa conectati un mp3 player la colt si aveti CD-playerul original, aveti mai multe optiuni :
1- cea mai simpla : cumparati un modulator FM (dar apar inteferente mai ales in bucresti pentru ca sunt f multe posturi de radio si calitatea sunetului este mediocra)

2- cea mai complicata si mai scumpa dar si cea mai ok dpdv al garantiei si al aspectului estetic in masina -va cumparati accesoriul de AUX de la mitsubishi, cost total (echipament + montaj) cam 300 ron

3 -cea de mijloc despre care vreau sa si scriu: trageti voi afara cablul de aux direct din CD-player . operatiunea e una foarte simpla si aveti "tutorialul" mai jos. -am cautat ceva timp pana l-am gasit. practic trebuie sa mai bagati 3 fire la conectorul din spatele HeadUnit-ului, exact cum se conecteaza si accesoriul original de conectare AUX.
nu merge sa urc direct aici pozele asa ca aveti link-ul .
spor.
http://www.mitsubishi-forums.com/t15431 ... only33.htm

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Dum Noi 16, 2008 6:29 pm

,........

Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Dum Noi 16, 2008 6:35 pm

am corectat

Avatar utilizator
LaurB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 14, 2008 10:44 am

Mesaj de LaurB » Dum Noi 16, 2008 9:06 pm

salut,

ma batea si pe mine gandul sa fac chestia asta, insa nu am idee cum sa scot unitatea din locasul ei.
In plus nici nu prea cunosc in Iasi firmele care instaleaza sisteme audio ca ma duc pe la ei sa foloseasca cheite speciale.

Aveti idee cum se scoate?

Spor,
Laurentiu

Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Dum Noi 16, 2008 10:30 pm

vezi la cineva care si-a cumparat un CD auto ca trebuie sa aiba si cheile de scos. sunt niste tije de metal subtiri care se baga in fantele alea mici din lateralul unit-ului.

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Lun Noi 17, 2008 4:52 pm

LaurB, eu am cumparat mp3 player separat si am tijele de scos jucaria din slot. Acum, daca se potrivesc la instalatia audio originala nu mai stiu, dar daca vrei pot sa le caut si facem o incercare

Avatar utilizator
alexio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 16, 2008 7:10 pm

Mesaj de alexio » Dum Noi 23, 2008 8:29 pm

Nu ai nevoie de cheite speciale pt a scoate CD player-ul. Apuci din lateral masca butoanelor de clima/ventilatie si tragi inspre tine. Scoti compartimentul de depozitare de sub CD, dupa care ai acces si la CD player, pe care il tragi afara. Eu am facut chestia asta prin primavara si nu s-a rupt nimic, e chiar foarte simplu. Firele le-am lipit direct in CD player nu am putut insera in mufa! Sunetul este de calitate, dar volumul este mai mic decat pe radio sau cd.

Avatar utilizator
keenox
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 9:01 pm

Mesaj de keenox » Lun Dec 07, 2009 11:32 pm

de curand mi-am luat un misubishi lancer inform si sunt interesat sa-i trag o mufa aux. cum pot sa desfac cd playerul? am inteles ca se incepe prin demontarea butoanelor de la a/c, dar nu stiu exact cum sa le scot. mi-e frica sa nu le rup cumva. banuiesc ca e similara procedura cu cea pt colt.

Avatar utilizator
keenox
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 9:01 pm

Mesaj de keenox » Mar Dec 08, 2009 1:53 am

am rezolvat.

pt cine mai intereseaza: http://www.installer.com/pdf/99-7011.pdf

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Dec 08, 2009 12:02 pm

Daca te uitai un pic mai atent vedeai topicul ASTA. In plus ai scris intr-un topic pentru Colt, nu pentru Lancer.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tutoriale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori