conector AUX colt

How to?
Avatar utilizator
keenox
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 9:01 pm

Mesaj de keenox » Mie Dec 09, 2009 7:18 pm

mersi si scuze . stiu ca eram intr-un topic de colt. am si scris

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Joi Iul 07, 2011 6:59 am

E foarte scump acel adaptor, sincer nu face. Puteti foarte bine lua niste RCA-uri da niste gauri in plansa originala, etc... O rezolvati cu cateva zeci de lei!
Eu sincer m-am lasat de mp3-uri de mult, am ajus la concluzia ca pe autoturism in afara de CD clasic nu-ti trebuie nimic. Ardeti un CD dintr-un FLAC (loseless) si comparati-l chiar si cu varianta lui mp3 la 320kbs, este o diferenta foarte mare! In plus sistemul de pe Colt nu e vreo fericire asa ca, problema e sa-i dam sunet cat mai bun, ca sa avem pierderi cat mai mici.
Un alt argument contra acelei intrari AUX este sensibilitatea de intrare. Se aude mult mai incet din orice sursa fata de CD.

E foarte trist ca nu avem posibilitatea de a controla comenzile de la computerul de bord din alta parte decat de pe CD-ul original.

Ca si upgrade, mi-as dori niste difuzoare mai bune, insonorizare, amplificator pe 4 canale si poate, poate un Sub mic mic si cross-overele de rigoare!

Scrie răspuns

Înapoi la “Tutoriale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori