Zgomote Pe Drum De Tara

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
gabone
EVO I
Mesaje: 13
Membru din: Mar Apr 29, 2008 2:51 pm

Mesaj de gabone » Dum Sep 08, 2013 10:55 pm

Salut,

Am observat ca pe drumuri de tara, drumuri cu piatra si pamant sau nisip, se aude un troncanit pe fata. Se aude in special daca cobor in panta. In rampa aproape ca nu se aude. Am mers de curand pe un drum de munte si mi-am adus aminte de zgomot. Zgomotul se aude de mult. Nu este prima data. Pe sosea este ok masina. Chiar si pe drum asfaltat valurit sau cu gropi. Mi s-a intamplat sa mai remarc acelasi zgomot in viraje la viteza mica, daca intalnesc vreo groapa.
Vi se pare cunoscuta descrierea?

Multumesc.
Gabi

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Sep 09, 2013 9:33 am

Posibil sa fie un joc pe la articulatie(bieleta, bascula, bucsa uzata, etc).

Avatar utilizator
gabone
EVO I
Mesaje: 13
Membru din: Mar Apr 29, 2008 2:51 pm

Mesaj de gabone » Lun Sep 09, 2013 12:33 pm

Da, posibil. La bielete ma gandeam si eu. Am tot citit pe aici ca bieletele nu se pot inlocui. Ma gandesc daca cineva a desfacut pina acum ansamblul de directie si daca chiar a ajuns la concluzia ca nu se pot repara. Mi se pare ciudat ca asa ceva sa nu se poata inlocui sau repara. Cred ca e prima masina despre care aud asa ceva.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori