Unde Gasesc O Cutie De Colt 1.5 Did Si Cam Cat Ajunge?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Mar Iul 23, 2013 6:58 pm

Salutare dragi colegi,
Unde gasesc si eu din dezmembrari o cutie de colt diesel si la cat ajunge oare? Are cineva vreo idee?
Am incercat pe net sa caut dar toate rezultatele duceau la aceelasi numar de telefon, un toparlan care niciodata nu are nimic, dar in anunturi are piese de toate masinile.
Nici nu stiu cui sa ma adresez.
Vreo idee? orice e binevenit!

Cutia mea nu e stricata, dar tre sa o iau cu totul ca s-a rupt o bucata din carcasa si carcasa aia e 550 euro fara tva si eu zic ca mai bine ies cu o cutie SH si se si monteaza mai usor nu o mai fac bucati si scot arborii din ea!

Salut!

Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Mar Iul 23, 2013 7:46 pm

Salve !
Alex44 a patit aceeasi buba ca si tine, in sensul ca i s-a rupt o flansa de la carcasa cutiei de viteze. El parca a rezolvat-o cu sudura si merge excelent de atunci. Daca nu ti s-a spart complet carcasa cutiei de viteze, ai putea rezolva similar. Contacteaza-l pe Alex44.

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Mie Iul 24, 2013 9:20 am

Nu frate mi s-a rupt acolo unde se prinde bieleta.. si s-a dus piesa.. am pierdut-o pe drum.. n-am mai gasit bucata aia de aluminiu... cutia de pe A Klasse Diesel merge? Stie cineva? sau aia de pe Smart Four Four?

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mie Iul 24, 2013 10:40 am

Stiam pe cineva in Pitesti, 0755662663, Evelina. Stiu ca avea inclusiv sincroane/pinioane, probabil din alte cutii sparte. Am sunat acum si nu are carcase, n-a mai avut de mult un diesel. A zis ca se uita, si ma anunta.

Mie mi s-a spart la imbinarea cu motorul, in dreptul volantei, un ciob micut chiar, a mers sudata fara probleme. Daca s-a rupt din zona tamponului, nu prea mai ai ce-i face din pacate.

Da, se potriveste de forfour, de acolo e si motorul diesel. Nu cred ca se potriveste de aklasse, nu cred ca vin suportii in acelasi loc, planetarele etc.

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Lun Iul 29, 2013 5:04 pm

Da fratilor, am sunat in toata tara asta nu reusesc sa gasesc... ma gandesc sa vand masina dezmembrata.. credeti ca imi iau ceva bani pe ea?
ma gandesc sa o dezmembrez si sa o vand pe bucati. oricum scot mai mult decat daca o vand intreaga , astept parerile voastre!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Aug 20, 2013 10:55 am

Depinde cat esti dispus sa astepti pentru a-ti recupera ceva bani, probabil o sa dureze ceva pana reusesti sa o dai.

Daca te hotarasti, deja am cateva maruntisuri pe wishlist

Avatar utilizator
Mugurcolt
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 27, 2008 10:16 am

Mesaj de Mugurcolt » Vin Ian 17, 2014 4:38 pm

Am eu cutie de viteze pentru colt pe benzina, 95cp, a fost folosita doar doi ani. Cred ca este aceeasi pentru toate colturile dupa 2005. Este Mercedes. Am schimbat-o in garantie doar pentru o bucsa exterioara rupta pe care am sudat-o rapid ulterior. Masina fiind in garantie, Mercedes nu a vrut decat sa schimbe cutia in intregime ca sa mai ia bani, eu fiind asigurat, a trebuit sa o schimb. Culmea bucsa este si pe partea de carcasa fara ulei, cutiia nefiind afectata in niciun fel. O tin ca rezerva. Telefon 0744 284137. Este in stare perfecta.

Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Vin Ian 17, 2014 6:07 pm

Sunt rapoarte diferite de transmisie intre cutiile pentru motoare pe benzina si cutiile pentru motoare pe motorina. Din cauza asta s-ar putea sa nu se pupe.

Avatar utilizator
yocozoro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 17, 2012 8:48 pm

Mesaj de yocozoro » Lun Ian 20, 2014 12:03 am

http://www.pieseauto.ro/dezmembrari-aut ... 53631.html

la zalau sigur au cutia de viteze de Colt DID , am fost saptamana trecuta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori