Probleme Dupa Ploaie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
razvante
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 01, 2011 5:14 am

Mesaj de razvante » Mar Iul 02, 2013 9:24 am

Oameni buni, prea va inflamati, eu sincer am reusit sa ii parcurg postarile, de obicei cand cineva posteaza ceva greu de descifrat, ma enervez si nu mai citesc. Mi-a mai venit o idee intre timp. La mecanicul meu a venit un tip cu un Espero '95 cu aceeasi problema. Ar fi bine sa te documentezi cu privire la cablurile de mase pe unde vin. La acel Espero era de vina un cablu de masa. Si a avut noroc, pentru ca am ramas si eu uimit sa aflu era unul de la motor nu cel de sub scaunul soferului. (da, la masina repectiva exista un astfel de cablu de masa).

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Iul 03, 2013 5:47 pm

QUOTE (jackel @ Jul 1 2013, 02:23 PM) Am si eu inca o problema cu masina In primul rind ai o problema cu limba romana!

QUOTE masina se ingatuie CE FACE, MA, MASINAAAAAAA??????

QUOTE cu pedala calcata [...] numai accelereaza. Pina aici totul corect, cind calci pedala de acceleratie, masina trebuie numai sa se accelereze.

QUOTE Nu am ajuns cu ea la service inca ca incerc sa rezolv totul singur 1 litru de benzina, niste chibrituri si ai rezolvat totul singur!

QUOTE cunostintele mele [...] mi-au sugerat sa o las in soare pana se evapora tot din motor Asta-i maxima, sa moara Cipilan! Da' vezi s-o lasi bine la soare pina se evapora absolut tot din motor: pistoane, biele, vilbrochen, etc.!

QUOTE ma bate gandul sa o dau dauna totalaMai mult de atit.....


QUOTE (jackel @ Jul 1 2013, 04:32 PM) Filtrul de aer nu este cel stoc este un filtru pe care il folosesc si masinile de raliuri Da, stim, 50 de lei in Vitan.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori