Vreau Faruri/stopuri Negre ! Colt 2007

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
PixeLuL
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 26, 2013 2:50 am

Mesaj de PixeLuL » Dum Mai 26, 2013 3:16 am

Salutare, as dori sa va intreb daca exista o mica mare posibilitate sa imi pun pe Colt Faruri si Stopuri negre, le am pe cele argintii si vreau neaparat negre. Tin sa va spun ca am un Colt 1.3 95 cp din 2007, negru. Masinuta e "durere", merge super si mi s-a pus pata pe acele faruri si stopuri negre. As dori sa imi spuna cineva niste detalii si ce metode sunt de a achizitiona/schimba/vopsi etc, faruri/stopuri.

Multumesc mult !

Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Dum Mai 26, 2013 12:09 pm

Salut!
Solutia imediata este achizitionarea prin intermediul reprezentantei de faruri si stopuri spate pentru versiunea SAM (acelea sunt negre). Cu pretul nu stiu cum e, acum vreo 5 ani o lampa spate simpla (fara innegrire) costa aprox. 140 euro cu tot cu TVA. Un far n-am idee cat ar fi si nici de pretul variantelor negre.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mai 27, 2013 11:00 am

Mai exista si posibilitatea vopsirii lor, daca iti place sa bricolezi. Vazusem pe undeva un tutorial, o sa incerc sa revin cu el.

Avatar utilizator
PixeLuL
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 26, 2013 2:50 am

Mesaj de PixeLuL » Lun Mai 27, 2013 12:28 pm

Multumesc amandurora. La reprezentanta sunt prea scumpe si nu dau atatia bani pe ele. La ideea cu vopsitu m-am gandit si eu, spre exemplu cum sunt astea de pe SAM, numai cadru(corpu) sunt negre, sticla fiind transparenta.

Andrei astept tutorialu, mersi mult !

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori