audio pt colt

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dennis_TL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 15, 2008 5:02 pm
Contact:

Mesaj de Dennis_TL » Lun Iul 19, 2010 10:46 pm

siguranta e in jurul manivelei. ca un inel din ce am vazut. incearca sa impingi pe cat posibil fata de usa si bagi o carpa care se va agata de clema si misti pana iese. Scapi de chinul surubelnitei.

Avatar utilizator
backrip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 16, 2009 11:17 pm

Mesaj de backrip » Dum Iul 25, 2010 5:49 pm

Iti multumesc! am reusit pana la urma sa gasesc clema respectiva...

Avatar utilizator
Invizi_GO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 10, 2008 4:20 am

Mesaj de Invizi_GO » Mar Sep 28, 2010 9:38 pm

Acum 2 saptamani, am descoperit functia AUX pe CD playerul de fabrica, si m-am gandit imediat sa imi scot o mufa si sa imi conectez un MP3 player, sau telefonul, sau ceva similar.Problema este ca nu pot ajunge in spatele CD playerului, sa vad ce mufe are,si ce fel de legaturi trebuie sa fac. Am vazut mai demult intr-un catalog cu accesoriile originale de la M-CAR, un cablaj special, pentru treaba asta, dar era in jur de 80-100 euro, suma pe care eu nu vreau so o dau un lucru asha de marunt. Presupun ca este o operatiune destul de simpla.

Marea mea intrebare este daca a mai incercat/auzit cineva de chestia asta, shi daca da, as dori si eu niste indrumari si idei.

Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Sep 28, 2010 9:48 pm

Uite AICI un tutorial despre cum sa iti conectezi mufa aux pe colt.

Avatar utilizator
Invizi_GO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 10, 2008 4:20 am

Mesaj de Invizi_GO » Mie Sep 29, 2010 1:09 am

Multumesc ff mult!!

Sper sa imi iasa!

Avatar utilizator
GeKados
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 1:34 pm

Mesaj de GeKados » Mar Noi 09, 2010 9:23 pm

Tocmai mi-a cumparat un subwoofer activ pe care vreau sa il amplasez in portbagaj. Poate cineva sa imi recomande traseul optim pentru cablul de alimentare de la baterie? (eventual si locul de unde se poate lua minusul din portbagaj)

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Noi 10, 2010 5:14 am

Salut,
deschide capota si incearca sa localizezi locul prin care intra si celelalte cabluri in masina. E marcat sa zic asa de un cauciuc negru, care e situat o idee mai in stanga (considerand pozitia de fata-in-fata cu masina) volanului. Nu stiu ce vizibilitate permite motorul tau dincolo de el, insa la mine se observa destul de repede locul de care-ti zic. Pe acolo va intra si cablul de alimentare, care mai apoi se trece pe dupa plasticul care acopera pragul din stanga si de acolo in continuare pana in spate. Pentru minus, vezi ca exista un capacel de plastic care faciliteaza accesul spre un surub care-ti va rezolva problema, iar cablul de minus iti recomand sa-l treci pe la baza plasticelor care inconjoara portbagajul (o sa fie nevoie sa desfaci si acele clipsuri). Nu stiu cat de bine m-am exprimat, insa o sa vezi ca nu e greu deloc.

PS: rugaminte, daca ai playerul stock si il scoti cumva, spune-mi daca are mufa de remote pentru subwoofer, iesire separata sigur nu are.

Avatar utilizator
GeKados
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 1:34 pm

Mesaj de GeKados » Mie Noi 10, 2010 1:41 pm

Ms frumos pentru ajutor. O sa verific din nou, dar din cate imi amintesc (l-am mai scos o data ca sa activez intrarea de AUX) nu avea asa ceva.

Avatar utilizator
adisonn
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 26, 2010 10:12 am

Mesaj de adisonn » Mie Noi 17, 2010 4:52 pm

Salut baieti

Sunt posesorul unui new colt 2009,pe el este montat din fabrica un mp3 player.Din cate am inteles eu acest player din fabrica este destul de slab,adica are finalii slabi.Eu as vrea sa schimb difuzoarele din fabrica(care si acelea sunt destul de slabe),dar am inteles ca degeaba investesc in niste difuzoare bune,daca nu schimb playerul acela slab,eu nu vreau sa schimb playerul din fabrica din mai multe motive cum ar fi:pierd comenzile de pe volan, se vede urat dupa parerea mea cu alt casetofon, in fine..Intrebarea mea este :Se poate cumva schimba finalii la casetofon,sau modifica ceva la el,ca sa redea un sunet mai bun?

Multumesc,astept un raspuns daca va-ti mai lovit de problema asta, sau daca ati auzit ceva

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Noi 17, 2010 7:04 pm

O solutie e prezentata de robbycar in prima pagina a acestui thread.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori